Іллінецька астроблема (зоряна рана)

Portret użytkownika dombrovskii_a
  • Теги:
    • Paranormalne zjawiska,
    • Аномальные зоны,
    • Метеоритный кратер

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaWinnicki obwódІллінці

Іллінецька астроблема (зоряна рана)

Эта точка достопримечательности выложена для ознакомления с примерными координатами. Участники могут туда съездить и потом оформить эту достопримечательность на сайте уже с авторскими фотографиями и правильными координатами.

Іллінецька астроблема – найдавніша на Українському кристалічному щиті, її вік близько 400 мільйонів років...
Назва «Астроблема» походить від грецьких слів «astro» - зірка, зоря; та «blema» - рана (геологічна структура древнього метеоритного кратера). Астроблеми зберігають для дослідників важливу інформацію про сценарій космічних “бомбардувань” хімічний склад “мандрівників Всесвіту” та про геологічні процеси в минулому. Тому і самі астроблеми, і весь комплекс проблем, пов’язаний з цими явищами, прискіпливо вивчаються геологами, геофізиками і астрофізиками всього світу.
 
Сприятливими для консервації ударно-вибухових кратерів виявився Український кристалічний щит, який простягнувся з північного заходу на південний схід маже на 1000 км вздовж правого берега Дніпра, доходячи аж до Приазов’я, і має максимальну ширину 250 км. На сьогодні на його поверхні відомо сім ударно-вибухових кратерів (астроблем).
 
Одна з найстаріших астроблем Землі – Іллінецька, віком близько 400 млн. років, знаходиться поблизу містечка Іллінці на Поділлі (40 км на південний схід від м. Вінниці, міжріч Соб – Сібок).

Наслідком зіткнення в сиву давнину космічного тіла (за оцінками з масою близько 40 млн. тон і діаметром 230-300 м) з твердими породами було утворення метеорино-вибухового кратера з первісним діаметром близько 7 км, і глибиною до 600-800 м. Це місце на Поділлі несе на собі відбиток (“шрам”) грандіозної події планетарного масштабу – зіткнення нашої планети з кометою чи астероїдом.
 
В результаті всебічних досліджень було доведено, що Іллінецький кратер має космічне походження. В імпактитах Іллінецького кратера виявлено підвищений, порівняно з земним, вміст нікелю, іридію, кобальту в співвідношеннях, характерних для порід, забруднених метеоритною речовиною. І це дало змогу однозначно й остаточно ідентифікувати цю геологічну структуру, як типовий метеоритний кратер.

Вже кілька десятиліть українські вчені обстежують кристалічні породи Іллінецької астроблеми. В останні роки (1999, 2002, 2005 рр.) у м. Вінниці відбулося три міжнародні конференції «КАММАК – Комети, астероїди, метеори, метеорити, астроблеми, кратери», присвячені проблемі взаємодії малих тіл Сонячної системи з планетами і утворенню ударно-вибухових геоструктур. Вінницю обрано місцем для конференцій саме у зв’язку з тим, що поблизу розташована найдавніша в Україні Іллінецька астроблема.
 
* В обгрунтуванні використано матеріали д.г.н. КНУ ім.. Т. Шевченка В. Криводубського, що опубліковані в Матеріалах до проведення засідання комісії з визначення переможців обласного конкурсу «Сім чудес світу» 1 етап, 23 листопада 2007 року, м. Вінниця.
Источник

0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry