Сади Мічуріна в Полтаві

Аватар пользователя volya-nz
  • Атрибуты:
    • Рекомендации,
    • Особенности кеша
  • Теги:
    • Другие…..,
    • Памятник (Бюст),
    • Сад,
    • Природные объекты ,
    • Памятники

Оценка: +14 / 3 участники / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаПолтавская областьМачухи
Описание

«Я, як пам'ятаю себе, завжди і цілком був поглинений тільки одним прагненням до занять вирощувати ті або інші рослини, і настільки сильно було таке захоплення, що я майже навіть не помічав багатьох решти деталей життя».

Іван Володимирович Мічурін


Народився Іван Володимирович в Рязанській області, недалеко від села Довге, в сім'ї дрібномаєтного дворянина.

Після закінчення Пронського училища повіту Мічурін поступив в Рязанську гімназію, але пробув там недовго із-за розорення сім'ї - нічим було платити за навчання.  Тому юний Мічурін почав працювати на залізничній станції. Вивчав телеграфні, сигнальні апарати, ремонтував їх. Потім Мічурін захопився годинниковою справою і відкрив власну майстерню по ремонту годинника.

У  20 років Іван Мічурін створив розплідник для рослин в місті Козлове Тамбовській області і присвятив своє життя створенню нових сортів садових рослин.

У роботі у Мічуріна було задіяно півтора десятки плодових і ягідних культур, декілька десятків ботанічних видів. У себе в розпліднику він зібрав унікальну колекцію рослин з різних точок земної кулі - з Далекого Сходу, Кавказу, Тибету, з Китаю, Канади і інших країн.  Всі ці рослини Мічурін почав схрещувати з метою виведення нових російських сортів!

У 1913 році Мічуріну поступила пропозиція переїхати працювати і жити до Америки і продати свою колекцію, він відмовився.

Досягнення Мічуріна: учений вивів близько 30 нових сортів троянд, а також цибулин лілії фіалковою (квітка виглядає як лілія, а пахне, як фіалка), 48 сортів яблунь, 15 сортів груш і 33 сорти вишні і черешні, декілька сортів слив. Іван Володимирович також вивів пристосовані до умов центральної Росії сорту винограду, абрикос, ожини, смородини. Всього більше 300 сортів різних рослин!

Все життя Іван Володимирович Мічурін вів робочі щоденники, в яких описував і аналізував свою роботу.

У щоденниках Мічуріна багато конкретних рецептів на всі випадки життя саду, які актуальні і сьогодні.

З рекомендацій І.В. Мічуріна: 

1. Дерева і чагарники, куплені восени, але не посаджені, потрібно прикопати (посадити в спеціально відведене місце, де не застоюється вода).

2.  Для відлякування гризунів посаджені дерева обмазують якими-небудь пахучими речовинами. Не можна наносити гас, сало, дьоготь, масла прямо на кору. Потрібно нанести ці склади на щільний папір, солому і обв'язати ними.

За видатні досягнення в селекції Іван Володимирович Мічурін був нагороджений російським урядом орденом Святої Анни.

Помер Мічурін 7 червня 1935 року, похований на Новодевічьем кладовище в Москві.

Внесок  Івана Володимировича Мічуріна в російське і світове садівництво настільки великий, що його ім'я стало прозивним. Якщо про когось говорять: "Ну, він прямий, Мічурін!", то відразу зрозуміло, що людина знатний садівник. 

Про Мічуріна зняли художній фільм, який навіть китайською мовою перекладений, тому що Мічуріна і в Китаї знають!

Але найявніша ознака любові росіян до Мічуріна - безліч народних анекдотів і карикатур про цього видатного селекціонера!

Анекдоти про Мічуріна

***
Хто винайшов колючий дріт? Мічурін. Він схрестив вужа і їжака.

***
Мічурін схрестив кавун з мухами, щоб насіннячка самі вилітали.

Как добраться к точке: 
Пам'ятник встановлено на трасі Полтава-Кременчук поблизу села Мачухи. Далеко не всі полтавці знають про його існування та про те, що цей вчений жив і працював в Полтаві. Пам'ятник не підписаний.
Отчёты
Аватар пользователя Orlan
3 Фото
Orlan
Аватар пользователя dombrovskii_a
3 Фото
dombrovskii_a
Аватар пользователя valka1000
1 Фото
valka1000
Аватар пользователя Miihaiil
3 Фото
Miihaiil
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу