Будинок Косачів, м. Луцьк

Аватар пользователя butilkavodi
  • Теги:
    • Мемориальная доска,
    • Архитектурные сооружения ,
    • Больше 100 лет ,
    • Дом,
    • Памятники

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаВолынская областьЛуцьк
Описание


Фото 2008 г.

Будівля належить до провінційного архітектурного типу споруд, що склався  на межі ХVІІІ-ХІХ століть і займає належне місце в планувальній  структурі  Старого міста. Будинок розташований  на розі вулиць Драгоманова  та Кафедральній (вул. Драгоманова, 23). Його вік – понад 200 років і знаходиться він на місці колишнього оборонного рову, що оточував Окольний замок.
В 1890-1891 роках в західному крилі будівлі розміщується канцелярія повітового мирового посередника – на  той час  цю посаду займав  Петро Косач, батько Лесі Українки. В дні призову новобранців канцелярія змінювала тимчасово своє призначення і ставала “рекрутським присутствієм”. В протилежних приміщеннях другого поверху будинку  знаходилась службова квартира родини Косачів. Саме в цих кімнатах другого поверху, вікна яких виходили на кафедральний костьол св. Петра і Павла та внутрішній дворик, Леся Українка мешкала з початку жовтня 1890 р. до 17 січня 1891 р.  відколи  дівчина була вимушена виїхати до Відня на лікування.
В 1917 р. в будинку відкривають приватну, а 1921 р. – державну польську гімназію імені Т. Костюшка. Після переїзду гімназії в нове приміщення тут розмістилися установи луцької римо-католицької дієцезії. 
В післявоєнний час в будинку знаходяться різні міські та обласні організації. В 1964-65 роках в декількох приміщення першого поверху розгорнуто невеличку музейну експозицію, присвячену Л. Українці. Якийсь час в будинку  розміщувалися  банк та екскурсійне бюро. 
26 березня  1985 р. – офіційна дата створення Луцького історико-культурного заповідника “Старий Луцьк”. Дирекція заповідника спочатку знаходилася на першому поверсі північного крила будівлі, а згодом зайняла весь другий поверх західного  та північного крила.
В 2007 р. в східному і частково в північному крилі будівлі, де в 1890-91 роках була службова квартира родини Косачів, створено музей Л. Українки – “Лесина вітальня”. Джерело.

0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу