Музей Писанки

Аватар пользователя Pollincka
  • Атрибуты:
    • Часы посещения ограничены,
    • Рекомендуется с детьми,
    • Рекомендации,
    • Плата за вход,
    • Особенности кеша
  • Теги:
    • Музей,
    • Инфраструктура

Оценка: +9 / 2 участники / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаИвано-Франковская областьКоломия
Описание

Єдиний у світі музей писанки збудовано в місті Коломия. Коломийський пам'ятник є найбільшою писанкою в світі. Це єдиний у світі музей писанкового розпису...

Урочисте відкриття музею "Писанка" відбулося 23 вересня 2000 року, під час Х Міжнародного гуцульського фестивалю.

Концепцію експозиції музею розробила директор Я рослава Ткачук, а втілили в життя коломийські художники Василь Андрушко та Мирослав Ясінський.

В 1987 р  був відкрит відділ  писанок в музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського. Головний охоронець фондів музею Любомир Володимирович Кречковським і тоді лише лаборант Марія Іванівна Болездюк винайшли техніку консервації та реставрації писанок.

Музей увічнює статуя Богородиці роботи місцевого скульптора Романа Захарчука.

Музей - у формі яйця, висота якого становить 13,5 метрів, діаметр — 10. Приміщення виготовлене повністю з кольорового скла, загальна площа вітражу становить понад 600 квадратних метрів. До речі, воно не має даху! Зовнішнє оздоблення виконано у тривимірному просторі. Експозиція музею відображає орнаментальне, композиційне, колористичне багатство народної поліхромної графіки.

Писанки – пофарбовані або орнаментовані курячі яйця. Виготовлення писанок пов’язувалося з дохристиянським народним звичаєм зустрічі весни, пізніше – з Великоднем. Цей вид народного мистецтва поширений у багатьох слов’янських народів, зокрема й українського. Представлені писанки з Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції, та Індії.

Деякі експонати були виготовлені ще на рубежі 19-20 століть.

Фонди "Писанки" зростають щороку. На сьогодні колекція музею складається з понад 12 000 яєць

В музеї існує традиція - перші особи держави під час відвідин музею отримують подане професійною писанкаркою біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск і писачок, яким залишають свій автограф на поверхні яйця, а далі розписують як писанку.

У колекції музею вже є писанки з підписами Президента України Л. Д. Кучми та його дружини Людмили Миколаївни, голови О. Р. України Івана Плюща, прем'єр-міністра А. Кінаха, віце-прем'єр-міністра В. Семиноженка, колишніх Прим'єр міністрів В. П. Постовойтенка, В. А. Ющенка, міністра оборони О. Кузьмука та ін

Писанка – це переважно куряче (гусяче) яйце, розписане за специфічною технологією воском і зафарбоване природними, чи аніліновими фарбниками.

Крашанки — найпростіші. Їх тонують у рослинних барвниках

Шкрябанку робили за допомогою голки нею видряпували на галунці візерунок. Розфарбоване фломастерами, акварельними фарбами чи кольоровими ручками варене яйце називають мальованкою або декоративним

Адрес: г. Коломыя, пр. В. Черновола, 43

+38 (03433) 2-78-91

Работает: 10:00-18:00, вых. – Пн

http://pysancka.narod.ru/index.htm

http://kolomyya.org/museum/pysanka/

http://www.castles.com.ua/pysanka.html

http://snap.com.ua/uk/travel/muzey-pisanka-v-misti-kolomiya

Как добраться к точке: 
г. Коломыя, пр. В. Черновола, 43
Отчёты
Аватар пользователя Lapsha
1 Фото
Lapsha
Аватар пользователя prokhozhijj
1 Фото
prokhozhijj
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу