chrome firefox opera safari iexplorer

Карлівський історико-краєзнавчий музей

  • 39500, Полтавська область, м. Карлівка, вул. Леніна, 50
Варто побачити: жлукто (діжа-довбанка), ткацький верстат, макет вітряка, плуг, писанки Заслуженого майстра народної творчості Ніколаєвського І.О., патефон, жорна, самовар.
Про музей:

Витоки Карлівського історико-краєзнавчого музею йдуть із 1967 року. Краєзнавці міста і сіл району зібрали матеріали й експонати для відтворення історії Карлівщини. Сорок років тому цю роботу, а потім і сам музей, очолив учитель міської школи №1 Левченко Федір Якович. 

Розмістився музей у великій кімнаті районного Будинку культури, мав до 1 тисячі експонатів і понад 10 років вабив до себе відвідувачів, а з 1980 розпочалися його поневіряння: не стало приміщення, втрачалися безцінні експонати. Культура завжди виживала, завдяки ентузіастам і районний музей теж мав їх: Левченко Ф.Я. створив історичну скарбницю району, а Баклицький П.П., заслужений агроном України, відтворив її, відновив експозицію і, що найголовніше, відкрив для відвідувачів у двох маленьких кімнатах. Завдяки його наполегливості музей чотири рази поспіль підтверджував високе звання „народний”. 

У 2001 році здійснилася давня мрія експонатів: вони розмістилися у чотирнадцяти залах окремого, теж історичного приміщення. Їх кількість збільшилася до шести тисяч, і різні століття тепер ніби товпляться на маленькому п’ятачку музею, де кожна зала дихає історією рідного краю, а музейні цінності навперебій розповідають про історичні події та видатних карлівчан.

Експозиція музею розміщена у фойє і дев’яти експозиційних та виставковій залах, де відвідувачі мають змогу знайомитись і вивчати історію Карлівщини. Відвідувачі можуть ознайомитися з постійно діючою виставкою писанок Заслуженого Майстра народної творчості України Ніколаєвського І.О.

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...