Братська могила українських в'язнів-заручників,розстріляних гітлерівцями в 1943 р. в м. Надвірна

dombrovskii_a's picture
  • Теги:
    • Burial place,
    • Братская могила

Mark: 0 / 0 participants / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • UkraineIvano-Frankivsk regionНадвірна
Description

Братська могила українських в'язнів-заручників,розстріляних гітлерівцями в 1943 р. в м. Надвірна

На високому пагорбі зліва від старого цвинтаря поховані десять українців - членів ОУН, розстріляних гестапівцями 28 листопада 1943 у с.
Ворохті, тепер Яремчанської міськради.Серед убитих заручників були жителі Надвірної Левицький Іван,Наливайко Василь, Костик Микола й Дем'янчук Степан.. Всі вони у різний час були заарештовані за націоналістичну діяльність і ув'язнені у станіславській тюрмі. Ґестапівці не мали проти цих в'язнів серйозних звинувачень, тому обіцяли випустити всіх на волю за умови, що в окрузі три місяці не буде нападів на німців.
Після проголошення незалежності України члени надвірнянського осередку товариства «Меморіал» на підставі спогадів очевидців організували розкопки і виявили останки розстріляних членів ОУН, перевезли їх у Надвірну і 17 жовтня 1993 перепоховали у символічній могилі борцям за волю України, розміщеній на природному пагорбі.
Могила має вигляд високого конусоподібного земляного насипу (діаметр основи -10 м), увінчаного п'ятиметровим дерев'яним тесаним хрестом. По периметру могила оточена вимощеним плиткою майданчиком завширшки 2 м, до якого з двох боків ведуть кам'яні сходи. Біля підніжжя з 
5 чолового боку розміщений вимуруваний з річкового каменю масивний східчастий пам'ятний знак, до котрого зверху прикріплений великий металевий тризуб, а внизу зроблено напис. Нижче до пагорба примикає витягнута вздовж кам'яна стіна (вис. 2 м), декорована рядом вимуруваних арок. У трьох центральних аркових нішах прикріплено металеву та дві гранітні таблиці з написами.

джерело

 

0
Your rating: None

Back to top