м. Відень. Фонтан Леопольда.

olanko's picture
  • Теги:
    • Фонтан,
    • Technogenic objects,
    • Monuments,
    • Скульптура (Изваяние)

Mark: 0 / 0 participants / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • AustriaViennaVienna
Description

Leopoldsbrunnen

Відомості про наявність на вулиці Грабен фонтанів сягають ще до XV століття. У фонтанів була прикладна мета - пожежогасіння. Фонтани на Грабен потім з'являлися, переносилися, реконструювалися, в результаті до наших днів дійшло лише два - по обидва боки від Чумної колони.

Фонтан Леопольда - з гранітною основою і басейном, а також бронзовою фігурою Леопольда III. В руках він показує невідомому хлопчикові, судячи з усього, креслення церкви монастиря Клостернойбург, який він заснував (Klosterneuburg Abbey). В іншій руці він тримає прапор, а увінчаний Леопольд короною. Леопольд III (1073-1136) насправді нічого такого незвичайного не зробив, не був ні мучеником, ні чудотворцем - просто активно підтримував церкву і заснував в Австрії кілька монастирів, що визнали достатнім приводом для канонізації Леопольда III в 1485 році; а в 1663 році він був оголошений святим-покровителем Австрії.

Крім левів, що вивергають воду, на п'єдесталі можна виявити дві плити. На одній - сцена виявлення накидки Агнеси (теж свята - дружина Леопольда). Вітер відніс її накидку і там, де її знайшли, він і заснував монастир Клостернойбург. Друга - сцена заснування цього самого монастиря.

Історія обох збережених фонтанів на Грабен приблизно однакова. В кінці XVII століття скульптору Йоганну Фрювірту (Johann Fruhwirt) імператором Леопольдом I було доручено виготовити для прикраси фонтанів статуї святих. Так в 1680 році до них і були додані статуї Святого Йосипа і Леопольда. 8 грудня 1804 року їх місце зайняли нові фігури, виготовлені скульптором Йоганном Мартіном Фішером (Johann Martin Fischer), а оригінальні роботи Фрювірта безслідно зникли.

На початку 1974 року Фонтан Леопольда був прибраний в зв'язку з будівництвом метро, ​​відреставрований і пізніше встановлений знову в тому ж місці.

Джерело

How to get to the point: 
Graben 29
0
Your rating: None

Back to top