Палац Бельведер у Відні

vv's picture
  • Теги:
    • Памятники истории,
    • Парк,
    • Natural objects,
    • Monuments,
    • Музей,
    • Infrastructure,
    • Palace,
    • More than 100 years,
    • Аrchitectural structure

Mark: +5 / 1 participant / 1 recommendation / (+0) (-0) qualities

  • AustriaViennaVienna
Description

Палац і сад (Schloss Belvedere) принца Євгена Савойського. Побудований архітектором Хільдебрандтом. Нижній Бельведер: австрійський музей бароко (будівля 1714-1716 рр.). Верхній Бельведер: австрійська галерея (споруда 1721 - 23 рр.).
Принц Євген Савойський (1663-1736), прославлений полководець і цінитель мистецтва, доручив Йогану Лукасу фон Хільдебрандту (1668-1745), одному з найвидатніших архітекторів епохи бароко, спорудження своєї літньої резиденції, палацу і парку Бельведер, що розташовувалася тоді за межами міста. Два чудові палаци, Верхній і Нижній Бельведер, були побудовані в XVIII столітті в якості літньої резиденції для принца. Палаци з їх великими садами вважаються однією з кращих барокових пам'яток у світі. У Мармуровій залі Верхнього Бельведера відбуваються всілякі урочистості,а також звідси відкривається захоплюючий вид на Відень.
У цьому шедеврі епохи бароко сьогодні розміщується зібрання австрійського мистецтва від Середніх віків до наших днів.  Основу колекції складають картини Густава Клімта, у тому числі знамениті «Поцілунок» і «Юдиф». Шедеври Шіле і Кокошко, а також твори французьких імпресіоністів та представників віденського бидермайера (Вальдмюллер, Амерлинг, Фенді) представлені тут поряд з полотнами Макарта, Бекліт, Вотруби, Хаузнера, Хундертвассера та ін. Крім таких вершин пізньої готики, як Цнаймський вівтар, робіт Міхаеля Пахера, Рюланда Фрюауфа Старшого і Конрада Лайба зібрання включає в себе пишні твори бароко.
Нижній Бельведер - житлові кімнати і парадні зали принца Євгена. Феодальна пишність благородного господаря палацу як у дзеркалі відбивається в гротескному залі, Мармуровій галереї і Золотий кімнаті. У Нижньому Бельведері і в Оранжереї проходять дуже примітні спеціальні виставки.
План з будівництва Верхнього Бельведера, в його нинішньому вигляді, замінив первинну ідею будівництва Глорієтти ''з гарним видом на місто''. Будівельні роботи відбувалися між 1717 і 1723 роками. Верхній Бельведер в часи принца Євгена Савойського мав представницьку функцію, а з другої половини 1770-х років служив імператорською картинною галереєю. З цією метою після 1776 року у Верхній Бельведер зі Стальбурга були привезені картини і стали доступними для огляду громадськості.
Спочатку головний вхід був розташований на південній стороні Верхнього. Гості потрапляли на перший поверх палацу, проходячи по урочистих сходах. На правій стіні можна побачити барельєф із зображенням тріумфу Олександра Македонського над Дарієм, в той час як на лівій стіні зображено демонстрацію перед Олександром дружин Дарія. На стелі, сцену з Олександром Великим, що розрубує гордіїв вузол, через проблеми з конструкцією даху, вимушено замінили Розеткою, яку ми можемо бачити сьогодні.
Залу Террена (зала у цокольному поверсі) займають 4 потужних атланти, які підтримують багато прикрашену ліпниною стелю.
Зала Карлоне, або Розфарбована зала, отримала це ім'я на честь свого зодчого Карло Іноченцо Карлоне (1686-1775), який був північноіталійським фахівцем із фресок і мандрівним художником. Вражаюча фреска на стелі із зображенням ''торжества Аврори'' ( 1722/23 ) була його роботою, в той час як архітектурні роботи здійснювали Маркантоніо Чіаріні і Гаетано Фанті. Спочатку зала служила в якості житлового приміщення, пізніше, у спекотні літні дні, її почали відчиняти для відвідувачів, ця традиція збережена до теперішнього часу.
Мармурова зала з двома поверхами є найбільш чудовою залою у Верхньому Бельведері. Наявні дані свідчать, що зала, котрій притаманне червоно-коричневе мармурове забарвлення і позолота, колись служила першим передпокоєм. Фреска на стелі Мармурової зали Карло Карлоне, яку він намалював у 1721 році показує вічну славу чеснотам князя Євгена, тоді як Історія тримається на його вчинках.. Архітектурні роботи були, швидше за все, здійснені Гаетано Фанті на основі ескізів принца.
Будівельні роботи в Нижньому Бельведері тривали з 1712 по 1716 роки. Архітектором був Йоганн Лукас фон Хільдебрандт, котрий побудував декілька будівель для принца Євгена і був найважливішим австрійський бароковим архітектором разом з Йоганном Бернхардом Фішером. 
Вхід у внутрішній двір здійснюється через середні ворота прикрашені зброєю та ініціалами, а звідти в Мармурову залу. Нижній Бельведер служив в якості житлового палацу в той час як Верхній Бельведер служив більше для представницьких цілей. Крім того, Нижній Бельведер також володів частиною колекцій князів. 
Двоповерхова Мармурова зала Нижнього Бельведеру спочатку служила місцем для відрекомендування і привітання гостей . Структурна стіна була запозичена з архітектури тріумфальної арки і возвеличує успіхи принца Євгена як імперського командира через його військові трофеї і полонених. Овальні штукатурні медальйони зі сценами з життя Аполлона свідчать про естетичні інтереси принца. Фреска на стелі Мартіно Альтомонте показує Аполлона в сонячному возі і Євгена при отриманні папських нагород. Вони йому дісталися за його досягнення в битві біля Петервардену в 1716 році.
Парадні стайні - скарби Середньовіччя. Там, де колись розміщувалися 12 кращих скакунів принца, сьогодні повністю представлена колекція середньовічного мистецтва, що зберігається в Бельведері.
У цій архітектурній перлині бароко зараз знаходиться близько 150 об'єктів священного середньовічного мистецтва. Організована у відповідності з конкретними темами, виставка включає шедеври живопису, скульптури, і готичних триптихів
Сади Бельведера були сплановані архітектором Домініком Жераром. Починаючи з Нижнього Бельведера, бароковий сад розгортається в строгій симетрії уздовж центральної осі до престижної будівлі Верхнього Бельведера. Вся концепція узгоджується з французькою моделлю, стереометричного розташування дерев і живоплотів, скульптур, фонтанів і каскадів. Поруч з оранжереєю, яка існує до цих пір, був вольєр і звіринець
Домінік Жерар був учнем Андре ле Нотра, котрий розробив сади, що оточують палац Версаля для Людовіка XIV.  У 1717 році він отримав замовлення від принца Євгенія проектувати сади його літньої резиденції. Для своєї літньої резиденції принц Євгеній Савойський вибрав ділянку землі за міськими воротами Відня. Завдяки поєднанню нахилу і рівної місцевості та її відкритого розташування, земля відповідала трьом основним поняттям в теорії архітектури барокового саду: панорамний вид, приємні фонові декорації, природність. Чудовий вид на місто Відень з собором Святого Стефана і Каленбергом пізніше дав палацу обгрунтовану назву: Бельведер - гарний вид. Сад розгортається в строгій симетрії уздовж центральної осі від Нижнього Бельведера до Верхнього Бельведера і зв'язує дві головні церемоніальні зали палаців - Мармурові зали. Система шляхів і осьових перспектив приводить відвідувача до серця комплексу - Верхнього Бельведеру. Основний каскад знаходиться між верхньою і центральною терасами парку. Прикрасами басейну є герої і Нереїди, що б'ються з монстрами. 
Другий каскад мостів по схилу вниз, до нижньої тераси з басейном фонтану у формі раковини, символізує народження Тритонів і Нереіїд.
Бароковий сад завжди оформлений великою кількістю скульптур. Музи, живописання пастирського життя, алегорії місяців, вази на шляху прикрашають звивисті стежки.

Джерело

 

How to get to the point: 
Відень, вул. Реннвег
Reports
olanko's picture
5 photos
olanko
0
Your rating: None

Back to top