м. Київ. Будинок № 117 по вул. Саксаганського.

olanko's picture
  • Теги:
    • House,
    • Аrchitectural structure

Mark: +2 / 1 participant / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • UkraineKyiv regionКиїв
Description

Побудований у 1912 році. П'ятиповерховий з підвалом, цегляний, пофарбований, у плані Т-подібний. Перекриття пласкі, дах двосхилий, з бляшаним покриттям. Оздоблений у стилі модерн. Пам’ятка архітектури.

 Фасад симетричний за композицією відносно центральної осі, підкресленої головним входом на першому поверсі, гранчастим тинькованим еркером на другому–четвертому поверхах. На рівні п'ятого поверху тинькований фриз, оброблений під руст, з переривчастою карнизною полицею над ним на металевих кронштейнах. Фланги піднесено над карнизом і завершено трикутними щипцями, прикрашеними ліпленими вінками з гірляндами. В оформленні вікон п'ятого поверху застосовано прямі сандрики та меандр, на флангах – ліплені картуші. Вписаним у трапецію фланговим вікнам другого поверху надано складної тридільної форми. Інші вікна прямокутні. Симетрію фасаду підсилюють два ряди балконів.

Різноманітність опоряджувальних засобів та виразна композиція фасаду роблять будинок цінним зразком стилю модерн у прибутковій забудові Києва поч. 20 ст.

Джерело

How to get to the point: 
Саксаганського, 117
Reports
ганс's picture
1 photos
ганс
0
Your rating: None

Back to top