м. Болонья. Архігімназія.

olanko's picture
  • Теги:
    • Building,
    • Аrchitectural structure

Mark: 0 / 0 participants / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • ItalyEmilia-Romagna RegionBologna
Description

Будівля Університетського палацу була споруджена з ініціативи папи Пія IV Медічі. Проект був доручений архітекторові Антоніо Моранді на прізвисько Террібілія.  Будівля була зведена в 1563 році, увібравши в себе залишки будівель, що стояли раніше на цьому місці. Метою будови було зібрати розкидані по різних кварталах міста факультети під одним дахом. У перекладі з грецької «архігімназій» означає «вища школа». До 1803 року будинок залишався резиденцією Університету.

Будівля має два поверхи. Внутрішній двір обрамлений портиками. Навпроти входу розташована капела Богородиці болгарської. Широкі сходи ведуть на верхній поверх, де розташовувалися аудиторії, в т.ч. дві головні: Зал артистів (зараз - Зал літератури) і Зал законників. Стіни залів, склепіння над сходами, склепіння галерей прикрашені пам'ятними написами, емблемами, гербами викладачів і студентів. Таких пам'ятних знаків близько 7 000.

На першому поверсі розташований Анатомічний театр, виконаний з різьбленого дерева (1637, Антоніо Леванте).  Приміщення прикрашають анатомічні статуї роботи Ерколе Леллі (18 століття). Уздовж стін розставлені статуї і бюсти знаменитих лікарів.

З 1839 року в будівлі розташована Комунальна бібліотека, вона є найбільшою серед комунальних бібліотек Італії. Бібліотека налічує 600 000 томів, не рахуючи манускриптів, малюнків і т.п..

Джерело

 

How to get to the point: 
piazza Galvani, 1
0
Your rating: None

Back to top