Стара ратуша у Гданську

vv's picture
  • Теги:
    • Музей,
    • Infrastructure,
    • Building,
    • More than 100 years,
    • Аrchitectural structure

Mark: +5 / 1 participant / 1 recommendation / (+0) (-0) qualities

  • PolandPomorskie województwoGdansk
Description

Стара ратуша (нім. Altstädtisches Rathaus) - історична ратуша з кінця XVI століття в Гданську у Старому місті , розташованому між Великим млином і кармелітською церквою св. Józefa . Одна з найцінніших пам'яток Гданська.
На місці нинішньої будівлі раніше були дві міські будинки з фахверковим будівництвом.  Нинішня ратуша була зведена в 1587-1589 рр. в стилі голландської маньєризму. Антоні ван Обберген є автором ратуші. Будівля була побудована на неправильному квадратному плані зі сторонами 24 м і 22 м, з двоповерховими підвалами.
Протягом багатьох століть це було місцем збору тодішнього політичного, економічного та наукового і суспільного життя міста. Знаменитий ґданський пивовар і астроном Ян Гевелій служив присяжним і першим радником. У підвалах ратуші він зберігав зроблене ним пиво.
У XIX столітті відбулися численні реконструкції. До цього часу фасади з цегли були оштукатурені. У 1881 році фасади знову стали цегляними. Стару, пошкоджену цеглу замінили на нову.
Після 1915 р. Стара ратуша була резиденцією муніципальних служб та Сенату вільного міста Ґданська.
Міська ратуша Старого міста є однією з небагатьох історичних будівель у Гданську, яка майже не постраждала від розграбування та знищення міського центру радянськими військами в 1945 році. Завдяки цьому збереглися цінні картини художників Гданська середини XVII століття. З 1953 року ратуша є резиденцією культурних закладів, нині культурного центру Балтійського моря.

Джерело

How to get to the point: 
Гданськ, вул. Korzenna 33/35
Reports
butilkavodi's picture
1 photos
butilkavodi
0
Your rating: None

Back to top