Мурал Олександра Цфасмана в Запоріжжі

vv's picture
  • Теги:
    • Мурал - изображение на стене,
    • Monuments

Mark: +3 / 1 participant / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • UkraineZaporizhia regionЗАПОРІЖЖЯ (Олександрівськ)
Description

В Запоріжжі створили мурал з зображенням всесвітньо відомого джазмена Олександра Цфасмана. Стінопис розмістили на будинку за адресою проспект Соборний 52 рамках проєкту "Сучасне мистецтво для покоління Z".
Митець Олександр Корбан створив мурал на стіні історичної пам'ятки - будинку купця Лещинського, де жила родина Цфасманів. Загалом робота тривала близько тижня. Художник виконав стінопис за домогогою акрилової фарби в стилі поп-арт, в якому малює вже 9 років.
Проєкт "Сучасне мистецтво для покоління Z" реалізується спільно Запорізькою міською радою, громадською організацією "Культпрожектор" та департаментом культури і туризму.

Джерело

Олександр Наумович Цфасман (1906 - 1971,) — піаніст-віртуоз, композитор, диригент  перший у СРСР джазовий музикант-професіонал. 
Його батько, Нахіль Цфасман, був власником «Першої перукарні», а також бібліотеки і готелю. Батько сам грав на скрипці, тому з семи років почав учити сина грі на скрипці та фортепіано. Згодом Олександр переїхав із Запоріжжя до Москви, навчався в консерваторії, яку закінчив 1930 року Тоді ж захопився джазом і створив свій перший ансамбль «Амо-джаз», який виступав у московських кінотеатрах і ресторанах «Отель» та «Інтурист». 1932 року організував ансамбль “Московські хлоп’ята”. 1937 року зробили 4 записи: за його авторства пісні “В дальню путь”, “На березі моря”, “Невдале побачення” і обробка відомого польського танго “Остання неділя”, що відоме як “Втомлене сонце”.
1945 року вперше виконав “Рапсодію у блюзовых тонах” Джорджа Гершвіна. Після війни тенденція змінилася і аксіомою стали слова: «Сьогодні він грає джаз, а завтра країну продасть», все ж композиції Олександра Цфасмана «Звуки джазу», «Невдале побачення», «Втомлене сонце», «Щасливий дощ» країна співала.
Автор оркестрових п'єс, концертів, музики до спектаклів і кінофільмів.
У 1966 р. був одним із засновників Європейської джазової асоціації.

Джерело

Деякі твори Олександра Цфасмана можно послухати в Youtube

Примітка: Раніше на цій стіні був не дуже вдалий мурал «Волшебная стена». Він закрашений.

 

How to get to the point: 
Запоріжжя, пр. Соборний, 52
Reports
dombrovskii_a's picture
2 photos
dombrovskii_a
0
Your rating: None

Back to top