Курган Сторожова могила бiля с. Ракшівка

Атей's picture
  • Теги:
    • Могила,
    • Burial place,
    • Курган-Могила,
    • Archeology

Mark: +4 / 1 participant / 1 recommendation / (+0) (-0) qualities

  • UkraineDnipropetrovsk regionРакшівка
Description

Сторожова могила – курган поміж Ракшівкою і хутором Папуки (зараз с. Червоний Садок). Саме тут за козаччини виставляли вартового з довгою жердиною з полотняною позначкою вгорі. При нападі ворога вартовий ховав жердину і тікав сам, відсутність знаку було видно здалеку. Можна було встигнути підготуватися до оборони або відступу. 

Курган Сторожова могила являв собою великий горб зі стрімкими схилами, оточений не глибоким, але широким (близько 15 метрів) ровом. Насип кургану мав 7 м висоти, 48 м у діаметрі, його південно-західна частина, на жаль, була знищена під час Другої світової війни.

У 1949 році проводились розкопки, в яких взяли участь О. В. Бодянський та І. І. Артеменко – наукові співробітники Дніпропетровського історичного музею. У верхній частині кургану вони виявили поховання без речей. А під східним схилом, на глибині 2,5 м натрапили на залишки кострища діаметром близько 3 м, з великою кількістю вугілля. Курган складається з чорнозему, з незначною домішкою глини. Нижня частина насипу кургану, розкопана під керівництвом наукового співробітника Інституту археології Академії наук України О. І. Тереножкіна, також складалася з чорнозему та глини. Крім того, в ній траплялися дрібні шматки зогнилого дерева.

Під курганом, у ґрунтових ямах науковці виявили три поховання древньоямного часу. В центрі – основне поховання та два впускних – на схід і північ від основного. На науковців чекала ще одна несподіванка – хід шукачів скарбів і вкопаний в землю стовп. А ще могила мала кам’яне кільце – тому не розповзалася.

Джерело - Стаття "Курган Сторожова могила" на сайтi voloske.com.ua

Reports
Jack's picture
1 photos
Jack
0
Your rating: None

Back to top