Університетська бібліотека у Вроцлаві

vv's picture
  • Теги:
    • Памятник архитектуры,
    • Monuments,
    • Учебные заведения,
    • Infrastructure,
    • More than 100 years,
    • Аrchitectural structure

Mark: +5 / 1 participant / 1 recommendation / (+0) (-0) qualities

  • PolandWojewództwo dolnośląskieWrocław
Description

 Економіка Німеччини за правління імператора Вільгельма II пережила безпрецедентний розвиток, головним чином у галузях промисловості, торгівлі та банківської справи. Було засновано багато банків, які обслуговували сотні дрібних інвесторів. Першочерговим завданням було будівництво Міської ощадної каси (Stadtsparkasse).
Крім того бібліотечні колекції Вроцлава були розпорошені в багатьох місцях, тому директор Вроцлавської міської бібліотеки наполіг на тому, щоб зібрати їх в одному місці. Будівництво нового будинку Міської ощадної каси дозволило поєднати її функції з потребами бібліотеки.
Споруда була зведена в 1887–1891 роках за проектом міського архітектора Ріхарда Плюддеманна. На першому поверсі розташовувалися приміщення міської ощадної каси , а на верхніх поверхах — приміщення для міської бібліотеки (Stadtbibliothek) на 150 000 книг.  У будівлі також розташовувалася філія міського банку, Міський архів.
Будівля з цегли та каменю корисною площею 1243 м² була спроектована в стилі неоготики з елементами романського стилю. Проект мав відсилати до німецького національного стилю,  це також була вітрина дизайнера Plüddemann.
Споруда мала компактний і високий корпус з чотиригранною вежею з годинником , Головний вхід до будівлі був виконаний у вигляді готичного порталу, оточеного двома вузькими стрілчастими вікнами. Дах мав сталеву підвісну конструкцію і був покритий керамічною черепицею. Фасад був у готичному стилі: на першому поверсі були великі стрілчасті вікна з профільованими кам’яними одвірками та, завдяки банківським приміщенням, з гратами. Цегляну будівлю прикрашають численні скульптурні деталі, У вікнах барвисті вітражі та численні поліхромії.
Під час Другої світової війни будівля не була зруйнована і в травні 1945 року перейшла до польської адміністрації. Мер міста передав будівлю Вроцлавському університету для потреб бібліотеки. Побудовано нове приміщення університетської бібліотеки і зараз існуюча будівля виставлена ​​на продаж, 

Джерело

Джерело  давньої фотографії

Reports
olanko's picture
2 photos
olanko
0
Your rating: None

Back to top