м. Рига. Засохлий в’яз у парку Перемоги.

olanko's picture
  • Теги:
    • Natural objects,
    • Вековые деревья

Mark: 0 / 0 participants / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • LatviaRigaRiga
Description

Засохлий у 2017 році тому в ризькому парку Перемоги в'яз отримав друге життя після того, як художники з Литви та Латвії вигравірували на його стовбурі латиські символи. Інесе Валтере та Донатас Моцкус сприйняли пропозицію підприємства Rīgas meži створити з висохлого столітнього дерева скульптуру як виклик. За їхніми словами, це був повільний і повний роздум процес. Підприємство попросило скульпторів акцентувати у роботі співпрацю між Латвією та Японією, оскільки шість років тому дипломати країни сонця, що сходить, подарували Ризі 114 саджанців сакури, які відмінно прижилися в парку Перемоги.


«Вловити співпрацю між Латвією та Японією — це було головним завданням. На початку вигравірувано латиські символи сили — auseklis, знаки ранкової зірки, а потім вони переходять у квіти сакури, які символізують перебіг часу, цноти та вікового переходу», — зазначила Валтере.

Три роки тому сторічний в'яз захворів, а рік тому висох зовсім. Його не хотіли зрубувати з огляду на такий почесний вік дерева, зазначили фахівці Rīgas meži. З цієї причини було вирішено запозичити досвід у інших європейських країн. «Звичайно, було шкода посікти на дрова гарну крону і відвезти геть. Часто таким деревам дозволяють продовжити життя у незвичайний спосіб, наприклад, прикрасивши їх», - розповів член правління Rīgas meži Улдіс Зоммерс.

Тим часом литовський скульптор Донатас Моцкус зазначив, що практично кожен перехожий зацікавлений зовнішнім виглядом дерева. «Рідкісні випадки, коли мешканці столиці проходять повз, навіть не звернувши увагу, чим ми тут займаємося», — запевнив він. Пощастило, що у в'яза не пошкоджено коріння, зазначили фахівці підприємства. За їхніми словами, це означає, що дерево ще довгий час радуватиме відпочиваючих у парку Перемоги — в'яз може прожити принаймні вісім років.

Джерело

 

How to get to the point: 
Uzvaras parks
0
Your rating: None

Back to top