м. Родос. Мечеть Мустафи-паші.

olanko's picture
  • Теги:
    • Religious architecture,
    • Мечеть

Mark: 0 / 0 participants / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • GreeceDecentralized Administration of the AegeanRhodes
Description

Мечеть Мустафи-паші (грец. Τζαμί Μουσταφά Πασά, від тур. Mustafa Paşa Camii) — історична мечеть османської епохи. Вона розташована в старому місті-фортеці Родосу, і хоча вона більше не відкрита для регулярного використання та поклоніння (що стосується переважної більшості османських мечетей на Родосі, за винятком мечеті Ібрагіма-паші), вона іноді стає доступною для мусульманської громади, особливо для весіль. Вона стоїть на невеликій площі прямо біля міського хамаму.

Мармуровий напис на дверній коробці називає її засновником султана Мустафу III, який звів мечеть близько 1764 або 1765 року. 

Мечеть і восьмикутний фонтан у дворі були зареєстровані як пам’ятка культури Міністерством культури Греції в 1948 році, незабаром після того, як острови Додеканес приєдналися до Греції після кількох десятиліть італійського правління. Мінарет мечеті був розібраний в 1973 році і залишається зруйнованим донині. Так само більше не існує великого мармурового портика мечеті.

Фасад, пофарбований у яскраво-жовтий колір, та дах були відреставровані в середині 2010-х років. Мечеть використовується як весільний офіс мусульманською громадою острова з 1977 року.

Мечеть має прямокутну форму, внутрішні розміри близько 13,7 × 10,7 метрів. Її дах має один великий купол у центрі, оточений двома склепіннями у напрямку схід-захід та двома меншими неглибокими куполами посередині. Центральний купол перекриває площу, що стоїть перед молитовною нішею, тоді як прямокутні склепіння були обрані для розміщення квадратної форми даху. Використання склепінь в Османській мечеті, зокрема на Родосі, є досить рідкісним, тому склепіння в мечеті Мустафи-паші є єдиним прикладом такого роду на всьому острові. Дахи склепінь вкриті свинцевими смугами. 

Молитовна ніша має особливу форму в порівнянні з нішами в мечеті решти острова, так як вона не видовбана і не дуже глибока, менше чверті кола. Він увінчаний аркою у формі півмісяця і оточений двома циліндричними колонами з прямокутною основою і коринфськими капітелями на вершині. Від портика, який колись вважався одним з найбільших у мечетях Родосу, нічого не зберіглося; його розміри становили близько 17,5 × 6,5 м, він складався з двох нефів і арок, які були оточені в цілому чотирма колонами з мармуру. 

Мінбар мечеті султана Мустафи-паші є одним з найбільших збережених мармурових мінбарів на острові, зроблений зі шматків мармуру сірого кольору і прикрашений верхом з арабськими орнаментами; під ним знаходиться напис, що містить шахаду, тобто ісламську декларацію віри. 

Джерело

Завершена в 1765 році, ця імпозантна мечеть, що виходить на Великий Хамам (турецькі лазні) Старого міста, є свідченням османської спадщини Родосу. Її засновником вважається султан Мустафа III, на що вказує мармуровий напис на дверній коробці.

Відображаючи османський архітектурний стиль, споруда складається з трьох квадратних просторів, один з яких більший і вищий за інші, покритий куполами та двома послідовними балконами з північної сторони. У той час як мінарет був розібраний в 1973 році і залишається в руїнах, реконструкції, проведені в середині 2010-х років, відновили яскраво-жовтий фасад мечеті і дах.

В даний час в мечеті час від часу проводяться заходи для мусульманської громади, особливо весілля. Примітно, що його мінбар, або кафедра, є одним з найбільших збережених мармурових мінбарів на острові. Виготовлений зі шматків сірого мармуру та прикрашений складними арабськими орнаментами, він має помітний напис Шахади, ісламської декларації віри.

Джерело

 

 

How to get to the point: 
Ανώνυμη πλατεία
0
Your rating: None

Back to top