м. Краків. Кам’яниця Турнау.

Mark: 0 / 0 participants / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities
- Poland›Małopolskie województwo›Krakow
Description
Кам'яниця була збудована у 1889–1891 роках за проектом архітектора Яна Завейського для радника краківської ратуші Яна Людвіка Турнау та його дружини Кароліни. Це була перша будівля в Кракові, спроектована Завейським. У 1899 році Турнау помер, а через рік його дружина продала кам'яницю.
Кам'яниця внесена до муніципального реєстру пам'яток.
У 2015 році кам'яницю придбав новий власник, який повернув їй колишню красу. У 2015–2017 роках проведено капітальний ремонт із збереженням оригінальних архітектурних елементів. Збереглися такі елементи: оригінальне тераццо, декоративні янголи над дверима деяких кімнат, частково ліпнина (в інших приміщеннях відтворена за існуючими), сходи з пісковику та поруччям. Проте відтворено оригінальну віконну та дверну столярку. З 2017 року в кам’яниці розташований апарт-готель — Belle Epoque Residence.
Кам'яниця представляє стиль північного маньєризму і за формою відноситься до багатоквартирних будинків 16-го століття в Гданську, спроектованих Антонімом ван Оббергеном. Для фасаду будівлі характерне контрастне поєднання двох будівельних матеріалів: каменю та цегли. Крім кольорового мотиву, отриманого в результаті такого поєднання, кам'яниця збагачувалася численними декоративними елементами. Над вікнами трикутних фронтонів є барельєфи, які зображують, серед іншим, зображення міфологічних богів і африканського шамана, прикрашені гірляндами рослин і фруктів, що вириваються з їхніх уст, і маріанські мотиви. Над вхідними дверима з вул. Siemiradzki знаходиться скульптура Богоматері, від чого походить друга назва будівлі - Kamienica pod Matka Boskiej.
На першому поверсі будинку знаходяться магазини та дві квартири, в тому числі одна для сторожа будинку. Другий поверх призначався для спалень і кухні сім'ї Турнау. Було шість кімнат, два холи та веранда. Горищне приміщення також використовувалося для житлових потреб.
How to get to the point:
Łobzowska 28 / H. Siemiradzkiego 2-4
- olanko's blog
- Login or register to post comments
- 61 reads