Перший професійний український театр

Аватар пользователя master89
  • Теги:
    • Инфраструктура,
    • Театр

Оценка: +13 / 3 участники / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаКировоградская областьКРОПИВНИЦЬКИЙ (Кіровоград)
Описание

Театр корифеїв — перший професійний український театр. Його було відкрито 1882 року в Єлисаветграді, і в цей рік український театр відокремився від польського та російського. Засновником театру був Марко Лукич Кропивницький, що володів усіма театральними професіями. Після нього найдіяльнішим був Микола Карпович Садовський, що боровся за українське слово та український театр за часів їх заборони.

 

Із Театром корифеїв також пов'язані імена М. Заньковецької, П. Саксаганського.

Стиль синкретичного театру, що поєднував драматичне й комедійне дійство з музичними, вокальними сценами, включаючи хорові й танцювальні ансамблі, вражав суто народною свіжістю й неподібністю до жодного існуючого театру.

Скрізь, де українські актори давали вистави, вони мали незмінний успіх.

1907 р. Миколі Карповичу Садовському вдалося відкрити в Києві постійний Український театр.

У репертуарі театру були такі вистави, як «Запорожець за Дунаєм», «Продана наречена», «Галька», «Катерина», «Енеїда» Котляревського. Сміливою перемогою стала постановка українською мовою «Ревізора» Гоголя.

М.Садовський зробив свій стаціонарний театр по-справжньому народним не тільки в репертуарі, але й у доступності його відвідування. Ціни на квитки були значно нижчими за іншi київськi театри.

Театр Садовського проіснував сім років, до початку Першої світової війни, коли царською владою було закрито не тільки театр, а й усі українські газети, журнали, книгарні.

Матеріал Вікіпедії про театр і про Кропивницького.

Перед театром стоїть погруддя засновника Марка Лукича Кропивницького. Це український письменник, драматург, театральний актор. З ім'ям М. Кропивницького пов'язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.

 

 

 

Отчёты
Аватар пользователя Alex1204
2 Фото
Alex1204
Аватар пользователя valka1000
3 Фото
valka1000
Аватар пользователя dombrovskii_a
6 Фото
dombrovskii_a
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу