Собор Різдва Богородиці - перлина Кіровограда

Аватар пользователя master89
  • Теги:
    • Культовые сооружения ,
    • Больше 100 лет,
    • Церковь

Оценка: +19 / 4 участники / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаКировоградская областьКРОПИВНИЦЬКИЙ (Кіровоград)
Описание

Кіровоградський кафедральний Собор є єдиним не лише православним, але і взагалі єдиним храмом міста, який за всю за всю історію жодного разу не припиняв своєї діяльності.

Храм засновано 1757 року на честь Володимирської ікони Божої матері. Засновниками храму були греки-переселенці. Грецькі купці ще в 1-й половині XVIII століття організували на березі Інгулу трохи нижче за Єлизаветинську фортецю (з дозволу влади) невелике поселення і заклали недалеко від ярмаркового майдану (на місці якої зараз знаходиться СДЮШОР «Надія») свій дерев'яний храм, освячений 25 вересня 1766 року в пам'ять царя Костянтина.

Коли цей храм був закритий невідомо, але вже 1812 року (на честь перемоги над Наполеоном) на його місці стояв новий кам'яний православний храм з трьома престолами: головний — Володимирської ікони Божої Матері, решта — Св. Іоана Предтечи і Св. великомучениці Катерини. Першим священиком храмі був Платон Кулчевський[2]. Тоді ж зведено й триярусну дзвіницю. Са́ме сюди, а точніше в два будинки, поставлених разом з дзвіницею на території храму трохи згодом, був перенесений з фортеці архів Свято-троїцкого храму (зараз в цих будівлях розміщується Єпархіальне управління).

У 1898 році споруду храма суттєво добудували, збільшили його площу майже вдвічі.

Кафедральний собор — єдиний храм у місті, який не було закрито радянським комуністичним режимом; навіть у роки німецько-фашистської окупації під час Другої Світової війни тут проводились богослужіння.

По звільненні Кіровограда 1944 року, після руйнування міського Успенського храму, Собор був переведений в храм Володимирської ікони Божої матері, а головний престол нового Собору перейменований і присвячений святу Різдва Пресвятої Богородиці.

У 1985 році під керівництвом єпископа Кіровоградського і Миколаївського Севастіана здійснено внутрішній розпис собору, позолоту іконостасу та Святих Апостолів Євангелістів.

Наприкінці 1990 — на початку 2000-х рр. у Кафедральному соборі Свято-Різдва Пресвятої Богородиці в Кіровограді проведено реставраційні роботи.

Матеріал Вікіпедії.

Отчёты
Аватар пользователя Orlan
1 Фото
Orlan
Аватар пользователя Alex1204
2 Фото
Alex1204
Аватар пользователя valka1000
6 Фото
valka1000
Аватар пользователя dombrovskii_a
2 Фото
dombrovskii_a
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу