Костел св. Архангела Михаїла у Вороновиці

Аватар пользователя A.G
 • Атрибуты:
  • Особенности кеша,
  • Асфальтированная дорога
 • Теги:
  • Культовые сооружения ,
  • Костел

Оценка: +5 / 1 участник / 1 рекомендация / (+0) (-0) качество

 • УкраинаВинницкая областьВороновиця
Описание

Фактично в самому центрі Вороновиці, де кипить життя ринковими емоціями, стоїть храм Архангела Михаїла, зведений ще 1793р. володарем цих маєтків Грохольським. 1838 року костел освятив єп. Ф. Мацкевич.

Ця святиня вже віддана по праву місцевій католицькій громаді - скажу з власного враження, громаді немаленькій і впертій в своїх бажаннях. Бо зробити зі зруйнованого, перетвореного на громадський ТУАЛЕТ (!!!) храму якщо й не лялечку, то цілком пристойне місце для молитв католиків Вороновиці - акт, вартий поваги.

Нам показали старі фото святині, зроблені наприкінці 80-х. Певно, тоді на будівлю махнули рукою не лише в управлінніі з охорони пам'яток архітектури (хто знає, як правильно та установа називається, від якої залежить, почепити на кам'яні груди храму чи палацу бронзовий орден охоронної таблички, присвоїти почесний номер в реєстрі - чи ні?), а й в самому селищі. І це при тому, що в кількох десятках метрів від костелу функціонував (і, начебто, й дотепер діє) музей Можайського, а храм виник одночасно з палацом, яким Вороновиця по праву пишалася. Дивно це все.

Зробила влада спочатку тут клуб, а як дах впав, а стіни пішли тріщинами - то й просто туалет. Жахи. Католики оголосили війну безгосподарності, добились-таки передачі цієї споруди римо-католицькій церкві і власними силами відремонтували старий храм. В його абрисах все ще вгадується перезріле бароко XVIII століття, хоча фронтон і "прирізали" пізніші перебудови.

Джерело Джерело

Как добраться к точке: 
Автомобілем з траси Вінниця - Немирів
Отчёты
Аватар пользователя Eduard
5 Фото
Eduard
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу