Аграрний коледж (Земський банк 1901 р.) у м. Полтава

Аватар пользователя dombrovskii_a
  • Теги:
    • Архитектурные сооружения ,
    • Здание

Оценка: +15 / 3 участники / 1 рекомендация / (+0) (-0) качество

  • УкраинаПолтавская областьПолтава
Описание

Аграрний коледж (Земський банк 1901 р.) у м. Полтава

Приміщення головного корпусу коледжу розташоване за адресою: Першотравневий проспект, 10; відноситься до 35 кращих будівель міста Полтави кінця ХІХ - початку ХХ століття і включене до Зводу пам’ятників історії і культури України як пам’ятка архітектури. Приміщення збудоване 1901 року за проектом відомого архітектора О.І.Ширшова у стилі французько-італійського ренесансу. У різні роки тут розміщувалися: Полтавський земський банк, профспілка торгово-промислових службовців, пошта, телеграф, центральна наукова бібліотека, Полтавська обласна контора.
Історія навчального закладу розпочинається із 1947 року створенням дворічної школи по підготовці керівних кадрів колгоспів, яка пізніше була реорганізована у Полтавську міжобласну трирічну школу по підготовці керівних колгоспних та радгоспних кадрів. З 1966 року школу було перейменовано у Полтавський сільськогосподарський технікум по підготовці керівних кадрів колгоспів і радгоспів.
1980 року навчальний заклад очолив Григорій Антонович Олійник, відомий організатор сільськогосподарського виробництва, Герой Соціалістичної праці, заслужений працівник народної освіти України. Під його керівництвом на основі американських і канадських проектів у навчальному закладі були проведені радикальні зміни у напрямках і змісті освіти - відкриті сучасні престижні спеціальності: правознавство, фінанси, менеджмент організацій. У 1991 році навчальний заклад був перейменований у Полтавський сільськогосподарський технікум; 1994 року - створено Полтавський аграрний коледж управління і права, який у 1997 році здобув статус державного.
Григорій Антонович Олійник  віддав служінню вищій школі у стінах нашого вузу  24  роки  життя.
Олійник Григорій Антонович народився 23 лютого 1932 року у с. Снітин Лубенського району Полтавської області у родині колгоспників.
У 1957 році закінчив Полтавський сільськогосподарський інститут зі спеціальності зоотехнія; працював дільничим зоотехніком Ромоданівської МТС. Із 1960 року перебува на різних посадах у радянських і партійних органах, брав активну участь у громадському житті, обирався депутатом обласної Ради народних депутатів.
На виробництві, партійній, громадській роботі Григорій Антонович Олійник завжди проявляв глибокі професійні знання та організаторські здібності, успішно виконував свої функціональні обов’язки.
За досягнуті успіхи Олійник Г.А. нагороджений орденами Жовтневої революції, Трудового Червоного прапора, «Знак пошани» та багатьма медалями. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 грудня 1973 року Олійнику Григорію Антоновичу присвоєне високе звання Героя Соціалістичної праці із врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і молот».
З 1980 року працює на посаді директора коледжу.  Під його керівництвом на основі американських і канадських проектів були проведені радикальні зміни  у коледжі за напрямками і змістом освітньої діяльності ? відкриті нові спеціальності: правознавство, фінанси, менеджмент організацій. Контингент студентів склав майже 1300 осіб.
Вперше в Україні у коледжі розпочато підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».. Саме завдяки організаторським здібностям Олійника Г.А. у 1987 році було побудовано дев’ятиповерховий гуртожиток для студентів  на 525 місць.

джерело тексту acup.poltava.ua

джерело фото arch-heritage.livejournal.com


Отчёты
Аватар пользователя vv
1 Фото
vv
Аватар пользователя Tan-Tol
3 Фото
Tan-Tol
Аватар пользователя olanko
1 Фото
olanko
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу