Водоспад Головкінського

Аватар пользователя VoloksboR
  • Теги:
    • Ущелье (Каньон),
    • Водопад,
    • Природные объекты

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаКрым Автономная РеспубликаВиноградний
Описание

На північному схилі Бабуган-яйли знаходиться скеляста, важкодоступна ущелина з лісистими схилами – Яман-Дере (з тюркської – Зла Ущелина).

Тут, у верхів’ях гірської річки Узень-Баш (притоку Улу-Узені), знаходиться ефектний каскад водоспадів, найбільший з яких (висота падіння води 9 м) названий на честь ректора Новоросійського університету,  відомого кримського вченого-геолога М.О.Головкінського. Він багато зробив для дослідження водяних ресурсів на півострові, вивчав гірські обвали й рифові масиви, знайшов рештки кістяку мамонта в урочищі Сотера, а також перший в літературі описав цей водоспад.

Водоспад Головкінського відносно невеликий, в кінці літа води в ньому буває мало, зате навесні він чарівний: буковий ліс в ущелині тільки починає приміряти зелені шати й білі пінясті потоки красиво виділяються на темно-зеленому тлі скель, що густо вкриті мохом.

Вище за течією знаходяться каскади – дуже гарні величезні сходини. Перепад висот тут складає приблизно 30 метрів.

Джерело: Ена Ал.В., Ена Ан.В. Перевалами Горного Крыма. Научно-популярный очерк-путеводитель. – Симферополь: Бизнес-Информ, 2007.

Как добраться к точке: 
Пішки від сел.Виноградне повз вершини Сераус, Ай-Йорі, далі у напрямку захід, південний захід, обходячи низку балок до виходу на правий борт ущелини Яман-Дере, де треба знайти траверсну фрагментарну стежку яка й виведе до водоспаду. Це найзручніший варіант. Можна йти від Ізобільного (доведеться довго йти ущелиною, по якій рухатися важко, не дарма ця ущелина зветься Злою ))), від перевалу Кебит-Богаз (не ходив, не знаю той відтинок), дуже не раджу лізти сюди з Бабугану, або з Конику (задоволення сумнівне, ризик присутній – перевірено на собі ))).
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу