Чернігів в стилі модерн-4. Будинок № 54 по вул. Шевченка.

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Дом,
    • Архитектурные сооружения

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаЧерниговская областьЧернігів
Описание

Дерев'яний модерн, на відміну від кам'яного модерну, в Україні є досить рідкісним явищем. Три таких будинки збереглися в Чернігові. В будинку на вул. Шевченка, 54 розташовується обласний учбово-методичний центр культури та мистецтв. Всі ці будинки об'єднує поєднання елементів модерну і еклектики, що характерне для провінційного модерну, який, на відміну від модерну великих міст, завжди відзначається нашаруванням місцевих традицій і досить вільним поєднанням елементів різних стилів – за вийнятком тих випадків, коли провінційні об'єкти проектували видатні архітектори (як правило, це були кам'яні об'єкти). Разом з тим, той факт, що дерев'яні будівлі Чернігова і досі експлуатуються за призначенням, вселяє надію в їх збереження.

Одноповерховий особняк з традиційною симетричною композицією головного фасаду. В його зовнішньому вигляді поєднались риси типової «дерев'яної» еклектики (в оздобленні віконних лиштв і навісу входу) і національно-романтичного українського модерну (в оздобленні вхідної частини з дахом із заломом). Похідними від модерну є і обриси вертикальних і горизонтального віконних прорізів біля дверей. Дерев'яному модерну Чернігова притаманна дрібномасштабність і дрібна пластика деталей.

 

Отже, основні ознаки «дерев'яного модерну» в особняках Чернігова такі:

1) еклектичність фасадів: поєднання елементів модерну, історизму-еклектизму і традиційних мотивів різьблення;

2) силует: пасивний або розвинутий структурований за рахунок баштового об'єму – одного чи кількох;

3) вираження семантики модерну насамперед в активному силуеті, обрисах башт, декорі;

4) відсутність ознак модерну в плануванні і обробці інтер'єрів: як правило, інтер'єри особняків «дерев'яного модерну» мало відрізнялись від інтер'єрів будинків в стилі еклектики.

Джерело 

Как добраться к точке: 
Шевченка, 54
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу