Пам’ятник Василенку П.П., сел. Печеніги

Аватар пользователя butilkavodi
  • Теги:
    • Памятник (Бюст),
    • Памятники

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаХарьковская областьПеченіги
Описание

8 серпня 2015 року, під час святкування Дня Печенізької територіальної громади, в селищі Печеніги урочисто відкрито пам’ятник землякові, поетові, письменнику, краєзнавцю Петру Пантелійовичу Василенку. Петро  Василенко народився 29 червня 1937 року в селі Мартове Печенізького району, де і покоїться його прах.

Слобожанський жайвір. Саме так називали поета за життя. Він щиро любив свій рідний край, його природу та людей, пишався своїм корінням та присвятив саме Печеніжчині і всій Слобожащині багато поетичних і прозових творів. Агроном за фахом, поет, журналіст, краєзнавець, прозаїк, літературний критик, публіцист, перекладач, співець рідного краю за покликанням. Його ім’я відоме всій Україні. Його праці друкувалися в 13 журналах і 37 газетах, 54 його вірші покладені на музику і виконуються професійними та самодіяльними співаками й художніми колективами. Лауреат обласної премії ім. О.С. Масельського, був почесним громадянином Печенізького району. Йому присвячують літературні свята, уроки з літературного краєзнавства.
Ідея створення пам’ятника належить президенту громадської організації «Клуб любителів прекрасного» Людмилі Гуляєвій.  Для створення й встановлення пам’ятника було зібрано багато коштів серед населення Печенізького району,  значним внеском підтримали цю справу народний депутат України Дмитро Шенцев, депутат Харківської обласної ради Олександр Гусаров, а також зробили свій вклад організації, установи та підприємці краю. Допоміг із встановленням пам’ятника депутат селищної ради Андрій Шидич.
Печеніжці у бронзі увічнили пам'ять Петра Пантелійовича, аби й майбутні покоління не забули про великого співця Слобожанського краю.
Джерело.

0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу