м. Чернівці. Залізничний вокзал.

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Ж/д вокзал,
    • Инфраструктура

Оценка: +3 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаЧерновицкая областьЧернівці
Описание

 16 вересня1906 р. було закладено фундамент майбутнього архітектурного шедевру. З огляду на те, що на місці, де велось будівництво, колись було болото, в основу споруди було покладено міцні бетонні опори. Роботи тривали більше трьох років. Урочисте відкриття нового залізничного вокзалу відбулось 30 листопада 1909 р. Збудували його у стилі модерн. Композиція будівлі симетрична. Вона являє собою 2-поверховий витягнутий прямокутник з підвищеною центральною частиною.


Дах над центральним входом і вестибюлем має форму купола. Він піднятий на висоту 20 м, стеля і стіни вкриті художнім ліпленням у вигляді геометризованого орнаменту з листя, квітів, між яких вміщено жіночі голівки і маски. Фронтон залізничного вокзалу є «домівкою» богині Іриди, що відповідно до давньогрецької міфології відома як богиня-вісниця. Піднята рука напівоголеного силуету жінки говорить про привітний прийом гостей міста та душевне прощання з ними. З обох боків її оточують чотири янгола: одна пара тримає у руках квіти, інші двоє зображені зі стрілами. Янголята символізують гостинність місцевих жителів та їх буковинський темперамент. Чарівне поєднання світло-зеленого та білого кольорів підкреслюють золоті акценти. Внутрішній інтер'єр прикрашають рослинні фрагменти, маскарони, крила яких дещо стилізовані, кацедуї та колеса, виконані у стилі модерн.


Вагомий внесок до зведення Чернівецького залізничного вокзалу зробив почесний громадяни міста Бенно Штраухер, який був одним з ініціаторів та організаторів проекту, входив до структури, яка контролювала хід будівництва.


Значних руйнувань Чернівецький залізничний вокзал зазнав під час Першої світової війни. Його відбудова тривала близько двох років і остаточно була завершена тільки в 1920 р. Наступні відновлювальні роботи здійснювались вже у 1945 р. З огляду на те, що будівля не зазнала суттєвих пошкоджень у Другу світову війну, роботи тривали недовго. У 1999 р. на Чернівецькому залізничному вокзалі було проведено реставраційні роботи.

Джерело тексту і фото

Как добраться к точке: 
вул. Ю.Гагаріна, 38
Отчёты
Аватар пользователя dombrovskii_a
9 Фото
dombrovskii_a
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу