м. Чернівці. Будинок крайової управи.

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Дом,
    • Архитектурные сооружения

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаЧерновицкая областьЧернівці
Описание

Головна архітектурна домінанта, яка розміщена в південній частині бувшої площі Франца Йосифа – будівля уряду Буковини – Крайової Управи. Спорудження цього вкрай важливого  для столиці коронного краю адміністративного будинку почалося весною 1871 року, для чого відкрили навіть власний цегельний завод. Споруда будувалась під керівництвом старшого радника по будівництву Павловського по типовому проекту, визначеному для всіх крайових столиць імперії.

Будівництво тривало трохи більше двох років – літом 1873 року будівля була готова приймати членів уряду. Його фасад увінчувала геральдична композиція: грифони тримають щит з зображенням герба Буковини – голови тура , навкруги якого зображені три зірки.

Спочатку будинок уряду мав три поверхи. Але після пожежі, яка сталася в березні 1905 року і серйозно пошкодила будівлю, під час відновлення добудували четвертий поверх. Відповідно підняли вище і бика з грифонами. В такому вигляді будівля збереглася  і до наших днів. Нині тут розміщений один з факультетів Чернівецького університету.

Джерело тексту і фото 

Как добраться к точке: 
вул. Кафедральна, 2
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу