Меморіальна дошка головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу в м. Хмельницький

Аватар пользователя dombrovskii_a
  • Теги:
    • Мемориальная доска,
    • Памятники

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаХмельницкая областьХМЕЛЬНИЦЬКИЙ (Плоскирів, Проскурів)
Описание

Меморіальна дошка головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу в м. Хмельницький

23 травня 2019 року, у Хмельницькому, урочисто відкрили пам'ятну дошку головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».
Меморіальна дошка командирові Української повстанської армії Роману Шухевичу з’явилася сьогодні, до Дня Героїв, на фасаді кінотеатру імені Тараса Шевченка. Автором меморіальної дошки виступив відомий скульптор Роман Албул. Саме він працював над пам'ятником Героям Небесної Сотні, який у Хмельницькому відкрили минулого року, на День Незалежності.
Роман Шухевич - видатний український політичний і державний діяч, головнокомандувач Української повстанської армії. Він героїчно загинув 5 березня 1950 року, у с. Білогорща біля Львова. Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена Держави. Посмертно іменований пластовою старшиною найвищим почесним ступенем гетьманського скоба.
Роман Шухевич - дуже відома особистість, особливо на Західній Україні. Щороку у роковини його загибелі в різних містах України проводять різноманітні заходи та акції, щоб вшанувати пам'ять Шухевича. Про нього також зняли фільм, який має назву «Нескорений». У Львові відкрили музей та поставили пам'ятник генералу. В Луцьку, Шепетівці, Одесі, Чернівцях, Житомирі, Кропивницькому є вулиця Шухевича. У 2008 році була випущена ювілейна пам'ятна монета, присвячена Романову Шухевичу. На Хмельниччині встановлений пам'ятний хрест Роману Шухевичу.
Цікаво, що ж пов'язує головнокомандувача УПА та кінотеатр ім. Т.Г. Шевченка? Історики розповідають, що саме Роман Шухевич вперше зробив те, що потім хмельничани продовжили в 2013 році під час Революції Гідності. Він вперше скинув пам’ятник Леніну перед тодішнім кінотеатром Чкалова, а тепер Шевченка.

джерело

 

0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу