м. Київ. Меморіальна дошка на честь встановлення дзвонів на дзвіниці Софійського собору.

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Мемориальная доска,
    • Памятники

Оценка: +4 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаКиевская областьКиїв
Описание

До 1930-х років на дзвіниці було 20 дзвонів. Серед них було п'ять «великих» дзвонів, дев'ять «середніх» та шість «малих». Всі софіївські дзвони були виготовлені в різний час винятково київськими майстрами. Усі старі дзвони були скинуті з дзвіниці у 1930-ті роки та відправлені на переплавлення. Через це на подвір'ї собору під час робіт досить часто знаходять бронзові уламки, що відколювалися від падаючих дзвонів.

2008 року, до 1020-ї річниці Хрещення Русі, на дзвіниці було встановлено 20 нових бронзових дзвонів — згідно з проведеними розрахунками, саме така кількість різних дзвонів у поєднанні з «Мазепою» має давати повноцінне звучання. Найбільший з них важить 300 кг, найменший — 4 кг; загальна вага усіх дзвонів — 835 кг, що є набагато меншим від ваги більшості зі старих дзвонів.


Оздоблені нові дзвони незначним орнаментом, оскільки при їх виготовленні наголос робився на якнайкращій акустиці. Виготовлялися вони майстром-дзвонарем, професором консерваторії Григорієм Черненком у співпраці з НДІ «Укрпроектреставрація». На кожен дзвін нанесено написи «Благовість» і «Київ».

Дзвони були підняті на дзвіницю 22 липня 2008 року, а освячені 26 липня митрополитом Володимиром (Сабоданом) та Патріархом Варфоломієм.

Джерело

Отчёты
Аватар пользователя Aleksis
1 Фото
Aleksis
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу