м. Прага. Висока синагога.

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Синагога,
    • Культовые сооружения

Оценка: +4 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • ЧехияСреднечешский крайПрага
Описание

Висока синагога є однією з історичних пам'яток празького кварталу Йозефов. Вона була споруджена в готичному стилі за проектом архітектора Панкратія Родеро. Фасад будівлі був прикрашений ліпниною і орнаментом. Спочатку синагога була відкрита для членів ради Єврейської ратуші. Імовірно, саме тут відбувалися засідання суду рабинів.  Остаточне будівництво синагоги було завершено в 1568 році завдяки фінансовим вкладенням єврейського мера Мордехая Майзеля.

Свою назву «висока» синагога (Vysoká synagoga) набула не за рахунок великих розмірів, а виходячи з особливості її розташування. Молитовний зал знаходився на другому поверсі і можливість потрапити туди була через зал засідань Єврейської ратуші, який знаходився на першому поверсі. Така споруда була досить незвичайна і не характерна для того часу.

Висока синагога за свою майже 500-річну історію пережила безліч руйнувань і неодноразово піддавалася ремонтно-відновлювальним роботам. Реконструкції, завдяки яким Висока синагога має сучасний вигляд, завершилися в 1996 році, після чого вона знову стала служити празькому товариству в якості молитовного будинку. У наш час в синагозі тривають богослужіння, а частина будівлі продовжує служити Єврейському музею.

Пам’ятник культури національного значення.

Джерело

 

Как добраться к точке: 
Červená 101/4
Отчёты
Аватар пользователя vv
1 Фото
vv
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу