м. Прага. Будинок «У білого єдинорога».

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Дом,
    • Архитектурные сооружения

Оценка: +4 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • ЧехияСреднечешский крайПрага
Описание

Інша назва – «У кам’яного баранця».На цокольному поверсі збереглись романські стіни і готичні підвали. У XIV столітті на місці старого будинку була зведена нова будівля, яка у 1530 році була реконструйована у стилі раннього ренесансу. Тоді на вході звявився чудовий портал, імовірно, роботи придворного архітектора Бенедикта Рейда (Benedikt Ried).

На початку XVII століття був добудований ще один поверх, а над ним зведений високий розчленований щипець у стилі пізнього ренесансу. З 1725 року будинком деякий час володів архітектор Франтішек Максиміліан Канька (František Maxmilián Kaňka). З останньої чверті XVIII століття до 1945 року в будинку була аптека «У білого єдинорога», яка названа у відповідності до домового знака, що датується приблизно 1530 роком.

На плиті з піщанику зображений баранець з одним рогом і фігура людини. В будинку розміщувався салон Берти Фантової, де зустрічались німецькомовні письменники та інші відомі люди – Франц Кафка, Макс Брод (Max Brod), Франц Верфель (Franz Werfel), Егон Ервин Кіш (Egon Ervin Kisch). В результаті боїв у травні 1945 року в будинку виникла пожежа. Пізніше інтер’єри були відновлені. Пам’ятник культури національного значення.

Джерело

Как добраться к точке: 
Staroměstské náměstí 551/17
Отчёты
Аватар пользователя vv
1 Фото
vv
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу