Меморіальні дошки на школі №7 в Запоріжжі

Аватар пользователя vv
  • Теги:
    • Мемориальная доска,
    • Памятники

Оценка: +3 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаЗапорожская областьЗАПОРІЖЖЯ (Олександрівськ)
Описание

Богдан Олексійович Завада ( 1979- 2014) — лейтенант Збройних сил України, учасник війни на сході України, командир механізованої роти 9-го полку спеціального призначення  Національної гвардії України, Герой України.
Влітку 2014 року лейтенант Завада зі своєю ротою брав участь в антитерористичній операції на сході України.
16 липня 2014 року блокпост Національної гвардії поблизу прикордонного села Маринівка у Шахтарському районі Донецької області атакували близько сотні російських бойовиків. В ході бою з переважаючими силами противника лейтенант Завада відкрив вогонь з протитанкового гранатомета, прикриваючи товаришів по службі. Йому вдалося підбити ворожий БТР і знищити десяток російських бойовиків, що дало змогу перегрупуватися бійцям Нацгвардії на блокпосту. Богдан своїми діями врятував життя гвардійців, але сам загинув від ворожого пострілу.
Могили немає, оскільки тіло залишилося на захопленій російськими бойовиками території і його місце знаходження невідоме.
В жовтні 2015 року на території спеціалізованої школи І-ІІІ ступеню № 7 в місті Запоріжжя, де навчався Богдан, відкрито меморіальну дошку на його честь.
Вулиця Мікояна в Запоріжжі перейменована на вулицю Богдана Завади.

Джерело

Сергій Вікторович Марьєнко  (1978-2015)— солдат Збройних сил України.
Мешкав у Запоріжжі, навчався, згодом працював на заводі «Укрграфіт»  У часі війни — водій, 128-ма бригада. 30 січня 2015-го загинув під час артилерійського обстрілу терористами взводного опорного пункту поблизу Дебальцевого. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Джерело

Олег Юрійович Старченко – старший прапорщик. Загинув в Заїрі 6 червня 1996 р. в катастрофі при невдалому зльоті літака Іл-76 разом із всім екіпажом.

Джерело

 

 

Как добраться к точке: 
Запоріжжя, Північно-Кільцева вул.
Отчёты
Аватар пользователя dombrovskii_a
5 Фото
dombrovskii_a
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу