м. Київ. Будинок № 5 на бульварі Шевченка.

Оценка: +5 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество
- Украина›Киевская область›Київ
Описание
У 1909 році на замовлення Л. Гінзбурга розпочато спорудження великого прибуткового будинку, для чого ділянку звільнили від старої забудови. 1910 року у новому будинку проведено опоряджувальні роботи, у січні 1911 його визнали повністю завершеним. Композиція і стилістичні особливості споруди нагадують будівлі за проектами архітектора Е. Брадтмана. В будинку було 45 квартир, 226 кімнат.
У 1943 році конструкції будівлі значно пошкоджено пожежею. За проектом, розробленим 1947 в Інституті «Діпроцивіль-промбуд», проведено відновлювальні роботи, під час яких перекриття кількох поверхів замінено на бетонні по металевих балках, чоловий об'єм надбудовано мансардним поверхом. Фонтан у північній частині внутрішнього двору реконструйовано. 1952 будинок здано в експлуатацію. З 1953 входив до складу готелю «Україна». Семиповерховий з мансардним поверхом і напівпідвалом, мурований, тинькований, у плані П-подібний. Складається з двох секцій, з'єднаних вузьким поперечним об'ємом. Планування коридорного типу з двобічним розташуванням приміщень. Сходи двомаршові мармурові (парадні) та гранітні (чорні).
Оформлений у стилі модерн. Композиція чолового фасаду центрально-осьова, наближена до симетричної. Переважаючий вертикалізм членувань підкреслено розміщеним на центральній осі циліндричним еркером третього-п'ятого поверхів над порталом головного входу, видовженими пропорціями вікон. Різноманітність форм прорізів ілюструють вузькі потрійні вікна еркера, прямокутні або з півциркульним завершенням, а також криволінійного абрису вікна мансардного поверху.
Складний силует будівлі формують півциркульні щипці в мансардному завершенні центральної триосьової та бічних одноосьових частин фасаду, фланкованих широкими пласкими лопатками другого-шостого поверхів. Пластику доповнюють тригранні та циліндричні, сегментоподібні у плані балкони, огороджені оригінальними ґратами. У декорі виділяються розташовані над отвором головного входу обабіч овального вікна барельєфні зображення двох жіночих постатей в античному вбранні, ліплені вставки рослинного орнаменту на верхніх поверхах. Ліворуч від порталу – арковий отвір проїзду з оригінальними ажурними металевими стулками воріт. Будівля – складова частина історичної забудови бульвару. Пам’ятка історії і архітектури.
Как добраться к точке:
Бульвар Тараса Шевченка, 5
Отчёты
- Блог пользователя - olanko
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии
- 337 просмотров