м. Рига. Будинок сажотруса.

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество
- Латвия›Рига›Рига
Описание
Будинок сажотруса – це житлова будівля XVIII з магазинами на вулиці Калькю, 6. У 1896 році будинок було перебудовано за проектом архітектора Вільгельма Бокслафа. На даху будівлі була встановлена фігура спритного сажотруса, який в одній руці тримає дерев'яні сходи, а в іншій – виноградну лозу, символ працьовитості та єдності.
Із цим будинком пов'язана легенда. Донька багатія була закохана у міського сажотруса, який відповідав їй взаємністю. Сажотрус призначив їй побачення на горищі будинку, але батько, противник нерівного шлюбу, дізнався про майбутню зустріч закоханих. Він замкнув дочку в кімнаті, а сам вирушив замість неї. Батько з'явився на горищі в той момент, коли сажотрус піднімався із зовнішнього боку будинку по приставних сходах. Батько, що розсердився, штовхнув сходи - молодик впав і зламав ногу.
Закохана дівчина дуже засмутилася і захворіла. Тому батька замучила совість - він сплатив за лікування молодого чоловіка і дозволив закоханим одружитися, а пізніше навіть замовив скульптору Фольцю скульптуру сажотруса. Причина для такого вчинку дуже вагома - зять-сажотрус виявився дуже заповзятливим і зміг значно збільшити багатство тестя. Тому в його руці і красується виноградна лоза.
Как добраться к точке:
Kaļķu iela 6
- Блог пользователя - olanko
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии
- 84 просмотра