м. Варшава. Кам’яниця Орлемусівська.

Оценка: +5 / 1 участник / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество
- Польша›Мазовецкое воеводство›Варшава
Описание
Цим прибутковим будинком, що відрізнявся красивим фасадом, прикрашеним трикутним тимпаном, понад 70 років володіла голландська сім'я Орлемус, яка прийшла в польську громаду в 20-х роках сімнадцятого століття. Оскільки Нідерланди часто страждали від катастрофічних повеней і штормів, багато голландців вирушили у вигнання, щоб шукати кращих умов життя. У той час Варшава, розташована на примхливій річці, шукала фахівців для будівництва захисних насипів і дренажних пристроїв, осушення боліт і зрошення земель. Щоб заохотити приїхати іноземних фахівців, їм безкоштовно давали землю на Віслі. Багато вихідців з Нідерландів оселилися в районі під назвою Kawcza, пізніше «Na Olendrach», і, нарешті, Saska Kępa, тому що там таборувалася саксонська армія.
Серед таких поселенців був і Іоанн Орлемський. Осунувши віддану йому територію в Кепа-Кавча, він швидко здобув визнання міських радників, які обрали його управителем міста Стара Варшава. Після Яна Орлемуса прибутковий будинок успадкував його син Августин, купець, який торгував вином і зерном, фогт і управитель Старої Варшави, що користувався – як і його батько – великою повагою. Наступними його власниками були «знамениті» Андричевичова, Бялобжеські, Сольницькі та родина Кіцинських: Валерян, Пій Кіцінський (останній секретар короля Станіслава Августа Понятовського, противник liberum veto), Вінцентій і Бруно Кіцінський – поет і перекладач Овідія, редактор і видавець: «Tygodnik Warszawski», «Orzeł Biały», «Monitor», «Kronika XIX wieku». У 1821 році він заснував знамениту «Kurier Warszawski», щоденну газету, що виходила до вересня 1939 року. В середині дев'ятнадцятого століття його придбав Ян Готьє, меценат, президент Варшавського благодійного товариства.
Під час Варшавського повстання прибутковий будинок був спалений і знесений. Зберігся бароковий портал з сімнадцятого століття. Він був перебудований в 1952-1953 роках за проектом Анни Бойє Геркін.
Как добраться к точке:
Rynek Starego Miasta 18
Отчёты
- Блог пользователя - olanko
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии
- 208 просмотров