м. Варшава. Палац краківських єпископів.

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество
- Польша›Мазовецкое воеводство›Варшава
Описание
Будівництво палацу розпочалося у 1622 році для краківського єпископа Якуба Задзіка. Це була офіційна міська резиденція краківських єпископів, які, як духовні сенатори, мали брати участь у роботі Сенату Польщі.
Після руйнування під час шведського потопу він був відбудований у 1668 році для єпископа Анджея Тшебіцького. У середині 18-го століття палац також сильно постраждав.
У 1760–1762 рр. він зазнав ґрунтовної перебудови з ініціативи єпископа Каєтана Солтика, ймовірно, за проектом Якуба Фонтани. Палац набув вигляду пізнього бароко. Він належить до відносно незвичайного типу вуличного палацу у Варшаві - побудований в ряд із забудовою вулиці. Після реконструкції палац був одноповерховим. Перший поверх був дуже високим – на ньому розміщувалися представницькі кімнати. У такому стані палац був зафіксований Каналетто на картині, що зображує вид на вулицю Міодова, написаній у 1777 році.
З кінця XVIII століття в будівлі розташовувалися численні офіси. Після третього поділу Польщі в 1795 році він став резиденцією президента Південної Пруссії фон Гойма. Після 1828 року її перебудували на кам'яницю, розділивши кімнати парадного корпусу перекриттям. Після 1910 р. її було частково знесено з боку Теперського палацу у зв'язку з будівництвом нової кам'яниці.
Палац був спалений у вересні 1939 року та зруйнований під час Варшавського повстання. Після війни у 1948-1950 роках його було відбудовано за проектом Людвіка Боравського та Вацлава Подлевського як місце Асоціації авіаційної та машинобудівної промисловості. Висота зі сторони вул. Міодової було відновлено до вигляду, який вона отримала в 1760-1762 роках, але перший поверх розділили на два. При реконструкції використано картину Каналетто.
У 2010 році палац повернувся спадкоємцям Едуарда Піотровського, його останнього довоєнного власника.
Как добраться к точке:
Miodowa 5
- Блог пользователя - olanko
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии
- 106 просмотров