м. Рига. Пам’ятний знак жертвам тоталітаризму.

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество
- Латвия›Рига›Рига
Описание
«Тактиль історії» — пам'ятник репресіям, вчиненим радянським окупаційним режимом проти латвійського народу. Церемонія відкриття меморіалу у 2020 році була присвячена 80-річчю перших масових депортацій з Латвії. Меморіал також вшановує пам'ять десятків тисяч інших жертв, які зазнали репресій у наступні роки окупації.
Меморіал утворює єдиний комплекс з майбутнім Музеєм окупації Латвії в центрі Старого міста Риги. Меморіал служить нагадуванням про минуле, щоб майбутні покоління не допустили повернення тоталітарних ідеологій.
Одна сторона меморіалу витримана у візерунку традиційної латвійської ковдри. Ковдра – це символ людського болю, який розкривається в красиво оформленій смисловій формі, орнаментах і кольорі. Ця сторона меморіалу виходить на широку площу, що робить її фоном для офіційних пам'ятних заходів та державних візитів.
Візерунок традиційного латвійського пледа формується з двоколірних оздоблювальних елементів червоного і світло-сірого граніту. У центрі стіни вбудовано зображення вагона зі сходами, що нібито ведуть до нескінченності, що символічно натякає на ешелони депортації. У вагон інтегровано просте і потужне послання: «Пам'ять».
Інша сторона меморіальної стіни виходить на вузьку вуличку в Старому місті і дає можливість вшанувати пам'ять жертв окупації в набагато більш особистій атмосфері. Інтегровані світлові та звукові елементи надають меморіалу додатковий вимір, розширюючи горизонти сприйняття.
Ця сторона стіни побудована з монолітної маси тонованого червоного бетону, який з часом тьмяніє, оскільки природні опади стікають по вертикальному рельєфу.
У центрі цієї стіни відтворена хустка з вишитими іменами людей. Виготовлена з обвітреної сталі (Corten), вона графічно зображує вишивку оригінальної хустки, яку пошила одна з численних жертв депортації. На хустинці нитками з одягу в'язнів були вишиті імена інших ув'язнених товаришів. Імена цих людей свідчать про масштаби трагедії радянського режиму, яка торкнулася не тільки латишів, а й багатьох інших народів.
Команда дизайнерів
Крістапс Ельзіс (художник)
Вольдемарс Йохансонс (сонолог)
Ілзе Мігельсоне (архітектор)
Дагнія Андерсоне (головний виконавчий директор)
Хольгерс Елерс (креативний директор)
Мартіньш Вітолс (головний дизайнер)
Інгуна Еле (креативний директор)
Лаура Лоренс (графічний дизайнер)
Анна Крішкане (керівник проекту)
Джерело тексту і фото
- Блог пользователя - olanko
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии
- 83 просмотра