м. Вільнюс. Каплиця пресвятої Діви Марії, милосердної матері.

Аватар пользователя olanko
  • Теги:
    • Культовые сооружения ,
    • Часовня

Оценка: 0 / 0 участников / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • ЛитваVilnius CountyВильнюс
Описание

Аушрос Вартай (Ворота Світанку) сьогодні є одним з найважливіших історичних і релігійних місць Вільнюса. Віруючі і туристи збираються не тільки в самій каплиці, але і на вулиці біля воріт, і насолоджуються видом ікони Матері Божої Милосердя. Колись одна з кількох міських брам, подарованих ордену кармелітів у 16-му столітті, Аушрос Вартай стала каплицею Богоматері. Сьогодні в ньому зберігається ікона Пресвятої Богородиці. Написана в першій половині XVII століття, пізніше поміщена в срібно-золоту оправу, ікона має глибоку історію, покриту чудесами – про це свідчить безліч підношень від вдячних людей. Мати Милосердя, шанована в Аушрос Вартаї, з давніх часів об'єднує віруючих всіх народів і віросповідань. Сьогодні Аушрос Вартай залишається особливим місцем не тільки для паломників, а й для всіх тих, хто звертається до Божої Матері за захистом і допомогою в духовній боротьбі або мудрістю в моменти важкого вибору.

Джерело 1


Остробрамська ікона Божої Матері (лит. Aušros Vartų Dievo Motina, пол. Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej) — чудотворна ікона Богородиці, відноситься до рідкісного типу зображення Богоматері без немовляти в руках (Агіосорітісса). Знаходиться на міських воротах Вільнюса (Остра брама) і шанується як католиками, так і православними.

Написана темперою на двох з'єднаних дубових дошках товщиною 2 см, покритих тонким шаром ґрунту. Розмір ікони 200х165 см. Детальне дослідження та консервація образу були проведені Яном Рутковським в 1927 році. За технікою, ґрунтовкою і складом фарб встановлено, що образ створений у другій половині XVI століття, ймовірно, італійським художником.

Фігура Богоматері повністю закрита позолоченою срібною сукнею; відкриті тільки схилений набік лик і схрещені руки. Срібною сукнею фігура закрита орієнтовно у 1671 році. Срібний півмісяць в нижній частині образу — вотум 1849 року. На голові дві корони: барочна корона Цариці неба та рокайльна корона королеви Польщі.

Поклоніння іконі набуло широкого поширення. Образ є найбільшою католицькою святинею Литви, подібно до чудотворної ікони Матері Божої Ченстоховської у Польщі та ікони Богоматері Бердичівської в Україні.

Її копії можна знайти у багатьох храмах Литви, Польщі, України.

Джерело 2

 

Как добраться к точке: 
Aušros Vartų g. 14
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу