Стрийський аеродром

Аватар пользователя A.G
 • Атрибуты:
  • Особенности кеша,
  • Препятствия и опасности,
  • Рекомендации
 • Теги:
  • Военные объекты ,
  • Военный аэродром

Оценка: +5 / 1 участник / 1 рекомендация / (+0) (-0) качество

 • УкраинаЛьвовская областьСтрий
Описание

Створення цієї точки пам'ятки присвячується Всесвітньому дню авіації і космонавтики.

На фоні - Карпати

Стрийський аеродром (також відомий як Аеропорт Львів-2) — аеродром (колишній військовий) розташований за 4 кілометри на південний захід від міста Стрий (Львівська область) . Унікальний тим, що може приймати літаки всіх існуючих типів.

Залізобетонний ангар

За СРСР на аеродромі базувалася військова частина 179 ІАП, що підпорядковувалася 8 армії ППО СРСР. На озброєнні були бомбардувальники Ту-16, Ту-22 та винищувачі-бомбардувальники МіГ-23.

Стулки воріт відкривалися за допомогою тягачів

В 1999 році проведена сертифікація аеродрому, і аеродром разом із ЗПС включений в реєстр аеродромів України, що дозволяє уже в даний час приймати літаки: ІЛ-62, ІЛ-7б, АН-124, АН-224, В-747, В-767, ДС-10 і випускати вище вказані типи повітряних суден та літаків класом нижче.

На початку 2000-их заговорили про створення вантажно-пасажирського аеропорту на базі стрийського аеродрому. У 2003 році аеродромом зацікавилися італійська та китайська компанії, проте справа до купівлі не дійшла.

У кінці 2005 року оголосило інвестиційний конкурс по створення аеропорту, у разі невдачі пропонувалося реформувати аеродром у промисловий парк. Проте цього разу ніхто не зацікавився аеродромом.

Із 2006 року Стрийська районна рада намагається перевести аеродром на свій баланс, проте Міноборони на це не реагує.

У 2009 році розпочалися роботи з демонтажу приміщень, складів, гаражів та іншого майна аеродрому, проти виступила громада району та влада області. Зокрама голова Стрийської райради Роман Козак заявив: "Інвестор готовий хоч сьогодні прийти, це американська компанія, яка згідна відновити смугу, щоб аеропорт запрацював, приймаючи літаки на дозаправку".

Джерело

У 2009 році на аеродромі ще залишалися залізобетонні ангари (див. фото), але бетонні плити злітних смуг вже крали цілими фурами.

Как добраться к точке: 
Автомобілем до південно-західної околиці м.Стрий
Отчёты
Аватар пользователя vipsikora
10 Фото
vipsikora
5
Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)
Ленты новостей

Вернуться к началу