Мініскульптура "Міст Олександра Поля"

nevermirs's picture
  • Теги:
    • Минискульптура,
    • Monuments

Mark: +8 / 2 participants / 0 recommendations / (+0) (-0) qualities

  • UkraineDnipropetrovsk regionДНІПРО (Катеринослав, Новоросійськ, Дніпропетровськ)
Description

12 вересня в Дніпрі на День міста відкрили бронзову мініскульптуру «Міст Олександра Поля». Її встановили на фонтані навпроти міської ради. Це перша бронзова мініскульптура в рамках проєкту «Відчуй Дніпро».
Церемонія відкриття проходила в прямому ефірі 34 каналу. На ній були присутні представники засобів масової інформації, мешканці, гості та місцева влада.
Мініскульптуру відкрив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.

Перша мініскульптура «Міст Олександра Поля» присвячена почесному громадянину Катеринослава (нині – Дніпро) – Олександру Миколайовичу Полю.

Олександр Миколайович у свої часи зробив багато корисного, щоб Дніпро стало таким, яким воно є зараз. Одним з його досягнень є клопотання про будівництво Придніпровської залізниці, а разом і з нею мосту (ще відомий, як «Амурський міст» або «Старий міст»).

18 травня 1884 р. в Катеринославі урочисто відкрили новий міст Катерининської залізниці. Офіційна назва – «Міст Імператора Олександра III».

Автором проєкту моста був інженер Микола Аполлонович Белелюбський. Побудований за проектом академіка Н. А. Белелюбського, Дніпровський міст являє собою двоярусну споруду довжиною понад півтора кілометра при загальній вазі 9525 тонн. На нижньому ярусі розташовувалася одноколійна залізниця, на верхньому – дорога для пішоходів і возів (а пізніше – автомобілів і трамваю).

джерело

 

Reports
dombrovskii_a's picture
4 photos
dombrovskii_a
vv's picture
3 photos
vv
0
Your rating: None

Back to top