Мініскульптура "Міст Олександра Поля"

Аватар пользователя nevermirs
  • Теги:
    • Минискульптура,
    • Памятники

Оценка: +8 / 2 участники / 0 рекомендации / (+0) (-0) качество

  • УкраинаДнепропетровская областьДНІПРО (Катеринослав, Новоросійськ, Дніпропетровськ)
Описание

12 вересня в Дніпрі на День міста відкрили бронзову мініскульптуру «Міст Олександра Поля». Її встановили на фонтані навпроти міської ради. Це перша бронзова мініскульптура в рамках проєкту «Відчуй Дніпро».
Церемонія відкриття проходила в прямому ефірі 34 каналу. На ній були присутні представники засобів масової інформації, мешканці, гості та місцева влада.
Мініскульптуру відкрив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.

Перша мініскульптура «Міст Олександра Поля» присвячена почесному громадянину Катеринослава (нині – Дніпро) – Олександру Миколайовичу Полю.

Олександр Миколайович у свої часи зробив багато корисного, щоб Дніпро стало таким, яким воно є зараз. Одним з його досягнень є клопотання про будівництво Придніпровської залізниці, а разом і з нею мосту (ще відомий, як «Амурський міст» або «Старий міст»).

18 травня 1884 р. в Катеринославі урочисто відкрили новий міст Катерининської залізниці. Офіційна назва – «Міст Імператора Олександра III».

Автором проєкту моста був інженер Микола Аполлонович Белелюбський. Побудований за проектом академіка Н. А. Белелюбського, Дніпровський міст являє собою двоярусну споруду довжиною понад півтора кілометра при загальній вазі 9525 тонн. На нижньому ярусі розташовувалася одноколійна залізниця, на верхньому – дорога для пішоходів і возів (а пізніше – автомобілів і трамваю).

джерело

 

Отчёты
Аватар пользователя dombrovskii_a
4 Фото
dombrovskii_a
Аватар пользователя vv
3 Фото
vv
0
Ваша оценка: Нет

Вернуться к началу