Музей-садиба Панаса Мирного

Portret użytkownika volya-nz
  • Атрибуты:
    • Часы посещения ограничены,
    • Рекомендуется с детьми,
    • Осторожно, вокруг посторонние,
    • Рекомендации,
    • Плата за вход,
    • Особенности кеша
  • Теги:
    • Wybitne osobistości,
    • Sadyba (Majątek),
    • Architektoniczne zabudowania

Ocena: +25 / 5 uczestników / 1 zalecenie / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaPołtawski obwódПолтава
Opis

На затишній полтавській околиці розташована садиба-музей класика української літератури Панаса Мирного (П.Я.Рудченко, 1849 – 1920).

Садиба-музей Панаса Мирного – одна із найбагатших в Україні по кількості меморіальних предметів. Близько тисячі особистих речей, книг, документів і фотографій розміщені в семи кімнатах будинку письменника. У музеї зберігаються більше 150 рукописів Панаса Мирного і його старшого брата Івана Білика (І.Я.Рудченко), разом з яким написаний роман „Хіба ревуть воли, коли ясла повні?”, болем 280 листів епістолярної спадщини письменника і його сім'ї, першодруковані тексти творів Панаса Мирного, спогаду про нього сучасників, архів журналу „Рідний край”.

Твори Панаса Мирного видані на азербайджанській, болгарській, китайській, литовській, російській, словацькій, чеській та інших мовах.

Музей відкритий в 1940 році. Більше двох десятиліть їм завідував середній син письменника - Михайло Рудченко. У 1951 році у дворі садиби перед будинком встановлений бронзовий бюст Панаса Мирного на постаменті з лабрадориту (скульптор Олексій Олійник, архітектор Макар Вронський). У 1985 році в новому приміщенні відкрита літературна експозиція.

У книзі відгуків відвідувачів музею залишили теплі слова поклонники таланту письменника з Австралії, Англії, Канади, Латвії, Німеччини, Польщі, Росії, США, Франції, Японії.

Панас Мирний придбав садибу на 3-ей Кобищанськой вулиці, зараз названій його ім'ям, в березні 1903-го. Сімнадцять останніх років життя він без втоми працював. Закінчував роман „Повія”, написав поему в прозі „Сон”, розповіді „Робота”, „Дрібниця” і „Пригоди з „Кобзарем”, а також вірші, нариси, статті. Переклав українською мовою і видав поему Генрі Лонгфелло „Пісня про Гайявате”, запропонував до друку переклад трагедії Вільяма Шекспіра „Король Лір”, продовжував переводити п'єсу Фрідріха Шиллера „Орлеанська діва”.

Дружина письменника Олександра Рудченко (вроджена Шейдеман) походила з німецької сім'ї. Володіла німецькою і французькою мовами. Навчала музиці в інституті шляхетних дівчат.

Житло Панаса Мирного пам'ятає голоси Лесі Українки і Олени Пчилки, Михайла Коцюбінського і Василя Стефаника, Гната Хоткевіча і Владіміра Самійленко. Клавішей фортепіано доторкалися руки Марії Заньковецкой і Миколи Лисенко.

28 січня 1920-го на сімдесят першому році життя Панас Мирний закінчив земний шлях.

Адреса музею:

36002, м. Полтава, вул. Панаса Мирного, 56
тел. (0532) 596-853; тел./факс 59-68-53
E-mail: panas_mirny@ukr.net
Музей працює з 9 до 17
  год. Вихідний день – п'ятниця

 

 

 

 


Как добраться к точке: 
Музей-садиба знаходиться "На Кобищанах" (згідно місцевого діалекту). Їхати потрібно кільцевим маршрутом до зупинки Панаса Мирного. Далі іти по вулиці Панаса Мирного до музею Панаса Мирного.
Raporty
Portret użytkownika vv
4 Zdjęcia
vv
Portret użytkownika wkornilow
8 Zdjęcia
wkornilow
Portret użytkownika dombrovskii_a
16 Zdjęcia
dombrovskii_a
Portret użytkownika master89
3 Zdjęcia
master89
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry