Могила бджоляра Миколи Вітвіцького

Portret użytkownika volya-nz
  • Атрибуты:
    • Особенности кеша,
    • Рекомендации,
    • Часы посещения ограничены
  • Теги:
    • Wybitne osobistości,
    • Miejsce pogrzebu,
    • Могила

Ocena: +21 / 5 uczestników / 1 zalecenie / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaPołtawski obwódДиканька
Opis

Вітвіцький Микола Михайлович (1764—1853) — відомий український бджоляр, винахідник дзвонового вулика, що складається з декількох вуликів-надставок, зачинає вітчизняної самостійної бджільницької думки і літератури. Писав на польській, російській і німецькій мовах.

Народився в Галичині (нині Львівська область). Закінчив філософський факультет Львівського університету. Вільно володів багатьма європейськими мовами. Бджолами захоплювався з дитинства, але серйозно зайнявся ними вже в зрілому віці. У прагненні освоїти віковий бджільницький досвід об'їхав західні, південні і північні губернії Росії, Австрію, Угорщину, Німеччину, Францію, Англію, відвідуючи найбільш відомі пасіки, зустрічаючись з фахівцями і діловими людьми.

Свій найбільший винахід — багатоповерховий дзвоноподібний вулик — Микола Вітвицький зробив у 1828 році в Україні. Він розробив просту, біологічно обгрунтовану технологію догляду за бджолами.  Вона передбачає утримання бджіл в надставкових вуликах, проти-ройові прийоми, велика кількість корму протягом року, великі запаси стільників, ліквідацію слабких бджолиних сімей, кочівлю пасік, зимівлю бджіл на волі, постійне племінне поліпшення їх. Ці принципи набувають особливого значення у наш час, з розвитком промислового бджільництва. Вважав, що не може бути справжнім пасічником той, хто хоч і прочитав багато книг про бджіл, але не перевірив цього на практиці.

Перу Витвицького належить багато книг по бджільництву. Найбільш відомі «Практичне бджільництво» (1835, 1842, 1845) і «Скорочена наука практичного бджільництва» (1846). У журналах і газетах ним опубліковано більше 200 оригінальних статей по бджільництву.

В 1847 році Микола Вітвицький поселяється у селі Диканька на Полтавщині. Тут на прохання знатного князя Кочубея він опікується його величезною пасікою, яка складалася з майже чотирьох тисяч вуликів. М. Вітвицький помер в 1853 році у віці 73 роки і був похований на цвинтарі біля Миколаївської церкви у Диканьці.

 

Памятник відомому бджоляру встновив його нащадок директор Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу України (1985-2010 рр.), доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Валентинович Вітвіцький в листопаді 2009 року.

Деталі на Вікіпедії

Как добраться к точке: 
Пам'ятник знаходиться на території Миколаївської церкви в селі Диканька. Доїхати в Диканьку можна автобусом з Полтави або автомобілем.
Raporty
Portret użytkownika vv
1 Zdjęcia
vv
Portret użytkownika butilkavodi
1 Zdjęcia
butilkavodi
Portret użytkownika Tan-Tol
1 Zdjęcia
Tan-Tol
Portret użytkownika dombrovskii_a
1 Zdjęcia
dombrovskii_a
Portret użytkownika master89
1 Zdjęcia
master89
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry