Церква Святителя Петра Могили в Запоріжжі

Portret użytkownika vv
  • Теги:
    • Kultowe zabudowania,
    • Православный храм,
    • Церковь

Ocena: +3 / 1 participant / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaZaporoski obwódЗАПОРІЖЖЯ (Олександрівськ)
Opis

Церква Святителя Петра Могили в Запоріжжі Української православної церкви Київського патріархату розташована біля Запріжського абразивного комбінату по вул. Виробничій. Служби ведуться українською мовою.

Джерело

Петро Могила - молдавський боярин, український політичний, церковний і освітній діяч Речі Посполитої, архімандрит Києво-Печерського монастиря, Митрополит Київський, Галицький і всієї Русі, екзарх Константинопольського патріарха. Виходець з давнього молдавського боярського роду. Народився в 1596 році в сім'ї валаського і молдавського господаря Симеона Могили та княжни Марґарет. Після смерті батька Марґарет разом з сином мусили покинути Молдавію та переїхати на українські землі. Навчався у Львові, Замості, Парижі, Голландії.
У 1625 році він прийняв чернечий постриг у Києво-Печерському монастирі, а в 30 років стає архімандритом монастиря. Петро Могила докладав усіх зусиль, щоб за час його архімандритства друкувалося багато книг, писав твори на релігійну тематику.
Життя і церковна служба Петра Могили припали на складний час в історії православної церкви в Україні. 1596 року була підписана Берестейська унія, в результаті якої більшість православних  визнала верховенство Папи Римського, Київська православна митрополія відновила свою єдність з Римо-Католицькою Церквою. Петро Могила вважав надзвичайно важливою справою примирення усіх православних.
Восени 1631 року на території Києво-Печерської лаври відкрив першу школу. Він добре усвідомлював значення освіти в розвитку суспільства, прагнув заснувати в Києві школи, які не поступалися б європейським навчальним закладам, добирав здібних молодих людей та відправляв їх за кордон на навчання. Лаврську школу згодом було перетворено на Києво-Могилянську колегію.
Після наставлення митрополитом  в 1632 р. Петро Могила з новою силою розгорнув сподвижництво у церковній, освітній, будівничій галузях та книгодрукуванні. Помер Петро Могила в 1647 році, коли йому виповнилося лише п'ятдесят.
У 1996 році Священний Синод Української Православної Церкви Київського і Московського Патріархатів канонізували незалежно один від одного Петра Могилу як Святителя.

Джерело тексту та портрета Петра Могили.

 

Как добраться к точке: 
Запоріжжя, вул. Виробнича
Raporty
Portret użytkownika dombrovskii_a
2 Zdjęcia
dombrovskii_a
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry