Анотаційна дошка Володимиру Любінцю в м. Івано-Франківську

Portret użytkownika dombrovskii_a
  • Теги:
    • Аннотационная доска,
    • Pomniki

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaIwanofrankiwski obwódІВАНО-ФРАНКІВСЬК (Станиславів, Станіслав)
Opis

Анотаційна дошка Володимиру Любінцю в м. Івано-Франківську

 

2 липня 2015 року відбулось урочисте відкриття анотаційної дошки Володимиру Любінцю – заступнику голови Ради Івано-Франківської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, член головної ради Товариства.
Встановили дошку в рамках програми «Івано-Франківськ – місто героїв» на фасаді будинку, в якому він працював, на Майдані Шептицького, 3. Це вже 35-а за рахунком анотацій на дошка, встановлена в рамках цієї програми, передає Фіртка.
Довідково: Народився Любінець В.Ф. 15 серпня 1933 р. в с. Чернів Рогатинського району Івано-Франківської області. Володимир Федорович розпочав трудову діяльність у 1953 р. на посаді завідуючого пересувним фондом Букачівської районної бібліотеки, пізніше був бібліотекарем, завідуючим клубом у різних селах Рогатинщини, а з 1966 р. – завідуючим Рогатинського районного відділу культури. З 1976 р. до червня 1987 р. очолював відділ культури Івано-Франківського міськвиконкому. З грудня 1987 р. до кінця свого життя – заступник голови Івано-Франківської обласної організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури.
У 1966 р. В.Любінець входив до складу оргкомітету і був серед засновників Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. За його безпосередньою участю лише в Рогатинському районі створено 75 первинних організацій Товариства. В Івано-Франківську він активно поєднував роботу у відділі культури з пам’яткоохоронною діяльністю: з його ініціативи у місті впорядковувалися, реставрувалися і відновлювалися пам’ятки історії, культури та було встановлено ряд меморіальних дощок видатним діячам краю.
Завдяки старанням В.Любінця як заступника голови обласної ради Товариства взято на облік і під охорону держави понад 2000 пам’яток, значно розширені експозиції музеїв на громадських засадах та створено нові. З його ініціативи видано ряд путівників, проспектів, збірників з історії та етнографії краю, бібліографічних покажчиків місцевих істориків-краєзнавців. Він був організатором експедицій з вивчення середньовічних монастирів на території Прикарпаття. За ініціативою Любінця В.Ф. у 1990 р. для кращих пам’яткоохоронців та краєзнавців засновано премію ім. Вагилевича, лауреатами якої вже стали 23 особи.
Держава високо оцінювала трудову і громадську діяльність Любінця В.Ф. Йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України», Міністерство культури, Івано-Франківська облдержадміністрація неодноразово відзначали Володимира Федоровича грамотами. Його ім’я внесено до Книги почесних членів УТОПІК.
Володимир Любінець помер 16 листопада 2013 року.

 

джерело тексту

 

0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry