Пригоризонтна обсерваторія Безводовка

Portret użytkownika Griandr
  • Теги:
    • Archeologia,
    • Kopiec

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaCzernihowski obwódБезводівка
Opis

Пригоризонтна обсерваторія Безводовка

В Чернігівській області поблизу міста Ічня на плато Безводовка знаходиться група древніх курганів. Деякі з них зруйновані людьми і технікою, а ті що залишилися, вчені описували, як погребальні кургани кочових племен ІІ-І тис до н.е. та заносили до каталогу. Але нещодавно шляхом поєднання старих топографічних мап цієї місцевості з сучасними методами досліджень вдалося об’єднати розрізнені кургани в єдиний комплекс. Комплекс земляних насипів займає площу близько 20 квадратних кілометрів. Матеріали аерозйомки та комп’ютерні програми дали змогу визначити призначення сукупності курганів.

Більшість земляних насипів Безводовки мають кільцевий вал, всередині якого є заглиблення, а ззовніколись відходили дугові вали. Таку форму насипів прийнято називати майданами. Слово Майдан походить від арабського мейдан (maidan) – площа або площа для кінних ристалищ. Чи то араби запозичили це слово у наших предків… у козаків воно означало – місце збору козацької громади. Їх розміри неоднакові, але переважно досить великі.

Якщо стати в центрі комплексу, можна побачити як сходить та сідає сонце за рукотворними пагорбами в дні зимового та літнього сонцестояння та дні рівнодення, які були особливими для людей з давніх давен. І саме на ці дні припадають найважливіші свята року. Безводовка – це древня пригоризонтна обсерваторія, як англійський Стоунхендж або німецький Гозек. Чому пригоризонтна? Тому що на небокраї відмічали переміщення точок сходу і заходу сонця та інших небесних світил і визначали закономірності їх руху по небесній сфері. Безводовка – інструмент неймовірних масштабів, деталями якого є земля, небо і космічні об’єкти. Визначення сонячних та місячних циклів давало змогу древнім астрономам розраховувати дати місячних та сонячних затемнень. Розміри обсерваторії Безводовка та відстані між основними її візирами, які становлять від 800 до 4000 метрів, говорять про високу точність вимірів азимутів точок появи сонця на горизонті.
Кожен ближній та дальній візир пригоризонтної обсерваторії Безводовка займає своє місце не випадково, а згідно чітко спланованого проекту. І цей проект не був створений в процесі будівництва, а доказом цьому є надзвичайна його складність, яка полягає в тому, що у Безводовці гармонійно узгоджено велику кількість змінних величин. Ці величини: відстані між візирами та геометричні фігури, які вони утворюють, математично впорядковані пропорціями, числом Ф 1,61 та числом π 3,14.
Пригоризонтну обсерваторію потрібно розглядати не лише як цікаву археологічну пам’ятку, а більше, як доказ існування цивілізації на території України тисячі років тому. Представники якої, створили масштабний проект, організували людей для будівництва та досліджували космос доступними їм методами. Безводовка довго приховувала таємниці, але зараз відкриває знання древніх астрономів.

Відео на Ютубе: https://www.youtube.com/watch?v=1uq-LoyZAwE&feature=youtu.be

 

0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry