Михайлівська церква у Великому Листвені

Portret użytkownika A.G
  • Атрибуты:
    • Рекомендации,
    • Препятствия и опасности,
    • Особенности кеша
  • Теги:
    • Церковь (разрушена),
    • Kultowe zabudowania

Ocena: +6 / 2 uczestnicy / 1 zalecenie / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaCzernihowski obwódВеликий Листвен
Opis

 

Михайлівська церква була збудована у 1742 на замовлення А. Дуніна-Борковського.

У 1855 була дещо перебудована: було створене міжповерхове перекриття по балках, центральний об'єм отримав завершення в формах класицизму - купол на низькому барабані (не зберігся), були добудовані притвори та доричний портик.

Архітектура.

Церква збудована з цегли (найпізніший відомий в Україні приклад мурування з жолобкової, так званої "литовської" цегли!). Складається з притвору, центральної нави і вівтарної частини. Центральний об'єм перекритий хрещатим склепінням. Двоповерховий притвор перекритий напівциркульними склепіннями з розпалубками. До перебудови замість світлової бані церква мала високий дерев'яний намет з маківкою.
Декор відобразив первісний бароковий вигляд споруди з багатопрофільним карнизом, характерною обробкою первісного отвору дверей тощо.

 

Читаємо в літературі: "За своєю об'ємно-просторовою структурою і конструкціям перкриттів пам'ятнку можна віднести до кращих зразків монументальної архітектури України XVIII ст."; ще таке: "Оригінальний задум та конструктивне рішення не мають аналогів на Лівобережній Україні", тощо. А що маємо реально? Зруйноване, заросле чагарником, всіма забуте і нікому не потрібне громаддя цегли. Оглядаючи ці руїни зовні, можна зрозуміти тільки одне: церква була справді грандіозною. Але спробуати в уяві її реконструювати вже не виходить. Мабуть, скоро від неї не залишиться взагалі нічого. А жаль.

Джерело

 

 

 

 

Как добраться к точке: 
Автомобілем з Чернігова через Седнів і Тупичів.
Raporty
Portret użytkownika olanko
1 Zdjęcia
olanko
Portret użytkownika prokhozhijj
4 Zdjęcia
prokhozhijj
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry