м. Київ. Будинок № 96 по вул. Саксаганського.

Portret użytkownika olanko
  • Теги:
    • Dom,
    • Architektoniczne zabudowania

Ocena: +2 / 1 participant / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaKijów obwódКиїв
Opis

Побудований у 1898-1899 роках. Чотириповерховий з мансардним по­верхом, цегляний, тинькований, у плані Г-подібний. Перекриття пласкі залізо­бетонні. Дах мансардний, з сучасним покриттям. На кожному поверсі по дві квартири. Оздоблений у стилі історизм з елемен­тами французького ренесансу. Пам’ятка архітектури.

Голов­ний фасад вирішено симетрично. Аси­метричним є тільки перший поверх з розташованими на правому фланзі проїздом та наближеним до нього вхо­дом у сходову клітку, що освітлюється верхнім світлом. Центр фасаду виділе­но тричвертєвими колонами великого композитного ордера, бази яких під­тримують на рівні другого поверху напівпостаті атлантів. Колони фланку­ють напівкруглий балкон третього по­верху, який зберіг первісні ажурні ґра­ти у вигляді корзини, та напівциркульну декоративну арку, що охоплює верхні вікна й спирається на напівпо­статі каріатид.

Симетрію фасаду під­креслюють два вертикальні ряди бал­конів (первісні ґрати не збереглися). Віконні та дверні прорізи бічних пло­щин фасаду оформлено різноманітни­ми лиштвами, що складаються з рустубрекчії й напівколон іонічного ордера (другий поверх), каріатид і напівколон композитного ордера (третій), фільон­частих пілястрів (четвертий поверх). Важливу роль в архітектурній компо­зиції відіграє поєднання прямокутних і аркових прорізів, рустування першого поверху, який має вигляд своєрідного подіума. У пишному ліпленому декорі широко використано рослинні орна­менти, мотиви картушів, волют тощо. Будинок увінчують фриз і спрощена карнизна плита, що відокремлює ори­гінальне обрамлення вікон мансардних приміщень, вирішених у вигляді окре­мих кіосків з лучковими й криво­лінійними сандриками. Первісно цент­ральну вісь було підкреслено вежкою цибулястої форми (втрачена). Частково збереглося оздоблення інтер'єрів (оперезаний лавровим листям ліплений меандровий фриз у вестибюлі).

Споруда — яскравий архітектурний витвір періоду історизму; завдяки со­ковитій проробці архітектурних і скульптурних деталей є справжньою прикрасою в забудові вулиці.

Джерело

 

Как добраться к точке: 
Саксаганського, 96
Raporty
Portret użytkownika ганс
1 Zdjęcia
ганс
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry