м. Флоренція. Палаццо Валорі-Альтовіті.

Portret użytkownika olanko
  • Теги:
    • Pałac,
    • Architektoniczne zabudowania

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • WłochyToskaniaFlorencja
Opis

Палац зведений в першій половині XVІ століття на базі об’єднання трьох середньовічних будинків, в тому числі резиденції  Рінальдо дельі Альбіці. Нинішній вигляд палац набув у кінці  XVІ століття, коли новий власник сенатор Баччо Валорі Молодший,  хранитель бібліотеки Mediceo Laurenziana, замовив новий проект фасаду архітектору і скульптору Джованні Баттіста Каччіні. За ідеєю самого власника, фасад прикрашений 15 барельєфами – портретами видатних науковців і митців Флоренції. На нижньому рівні (з підписами у табличках під барельєфами) зображені Аккурсіо, Пьєтро Торріджано Рустічеллі, Марсіліо Фічіно, Донато Аччайуолі, Пьєр Ветторі; на другому рівні - Амеріго Веспуччі, Леон Баттіста Альберті, Франческо Гвіччардіні, Марчелло Адріані і Вінченцо Борджіні; на третьому рівні - Данте, Петрарка, Боккаччо, Джованні Делла Каса и Луіджі Аламанні. Погруддя Козімо I Медічі над порталом також виконав Джованні Баттіста Каччіні.

Дивлячись на фасад, можна легко побачити три будинки, з яких складається палац: у центрі будинок Рінальдо дельі Альбіці, на фасаді якого збереглись два щити з гербами родини початку XV століття; праворуч – будинок у два вікна з майже зруйнованим гербом, який неможливо ідентифікувати; ліворуч – будинок з гербом родини Пацці – парою дельфінів. Реставрація фасаду проводилась у 1936 році і 1989-1990 роках.  

Будівля включена до списку генерального директорату старожитностей і мистецтв 1901 року як національний художній спадок.

Джерело

Как добраться к точке: 
Borgo degli Albizi 18-20
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry