м. Відень. Сецессіон.

Portret użytkownika olanko
  • Теги:
    • Budowla,
    • Architektoniczne zabudowania

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • AustriaWiedeńWiedeń
Opis

У 1897 році Густав Клімт разом з іншими художниками покинув консервативний Будинок художників і заснував нове мистецьке об'єднання під назвою Сецессіон. У 1898 році було споруджено будинок з однойменною назвою.

На наданій міською адміністрацією земельній ділянці на вулиці Вінцайле у Нашмаркта архітектор Йозеф Марія Ольбріх в 1897/98 рр. побудував для об'єднання сучасне виставкове приміщення в стилі модерн, яке сьогодні належить до найвідоміших будівель Відня. Купол з орнаментом у вигляді листя ( «золотий качан») є символом Сецессіона і видний здалеку. У той час архітектура викликала серед населення великий ажіотаж. Від початкових задумів побудувати будинок на розі вулиць Рінгштрассе / Волльцайле довелося відмовитися через різкі протести мешканців Відня.

На нижньому поверсі будівлі можна помилуватися «бетховенським фризом» Густава Клімта. Твір довжиною 34 метри являє собою віртуозну інтерпретацію 9-ї симфонії Бетховена і було створено видатним художником Клімтом для виставки, що відкрилася в 1902 році. На верхніх поверхах, на виставковій площі в 1 000 м², щорічно демонструються близько 20 змінних експозицій сучасних художників. Над вхідним порталом в Сецессіон прикріплений девіз мистецького об'єднання: «Часу його мистецтво. Мистецтву його свободу ».

Джерело

 

Как добраться к точке: 
Friedrichstraße 12
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry