Копенгаген. Пам'ятник Гансу Ерстеду

Portret użytkownika vv
  • Теги:
    • Обелиск (Мемориал),
    • Pomniki,
    • Więcej 100 lat,
    • Architektoniczne zabudowania

Ocena: +5 / 1 participant / 1 zalecenie / (+0) (-0) jakość

  • DaniaStołeczny regionKopenhaga
Opis

Пам'ятник складається з бронзової статуї Ерстеда, який демонструє вплив електричного струму на магнітну стрілку. Руками він з'єднує дроти від електричної батареї, що приводить у рух стрілку. Біля підніжжя статуї сидять три норни чи богині долі у скандинавській міфології: Уррр (минуле), Вердранді (сучасність) та Скульд (майбутнє).
Скульптор Єнс Адольф Єрихау отримав завдання проектувати пам'ятник. У 1873 році коміссія почала збирати гроші на бронзові фігури. Пам'ятник був споруджений на колишньому бастіоні Холка, коли роботи над парком Ерстеда тільки починалися. Пам'ятник відкритий у 1876 році.

Джерело

Ганс Крістіан Ерстед (дан. Ørsted, 1777 — 1851) — данський фізик, дослідник електромагнетизму і хімік. У 1820 році відкрив зв'язок між електричним та магнітним полем, помітивши дію електричного струму на магнітну стрілку. Ганс Крістіан Ерстед закінчив Копенгагенський університет  і з 1806 — професор Копенгагенського університету. З 1815 року неодмінний секретар Данського королівського товариства. З 1829 одночасно директор організованої за його ініціативою Політехнічної школи в Копенгагені. Керував створеним ним товариством з поширення природничих наукових знань Найважливіша наукова заслуга Ерстеда — встановлення зв'язку між електричними і магнітними явищами в дослідах з відхиленню магнітної стрілки під дією провідника зі струмом. Повідомлення про ці досліди, опубліковане в 1820 році, викликало велике число досліджень, які у результаті привели до створення електродинаміки і електротехніки. Ерстед вивчав також стисливість рідин, використовуючи винайдений ним п'єзометр. Він першим отримав чистий алюміній.
На його честь названа одиниця напруженості магнітного поля — ерстед.
Народився у маленькому містечку Рудкебінг. Його батько був аптекарем. Початкову освіту брати Ханс Крістіан і Андерс одержали де трапилось: перукар вчив їх німецькій мові; його дружина — данській; пастор  церкви навчив їх правилам граматики, познайомив з історією і літературою; землемір навчив додаванню і відніманню, а приїжджий студент вперше розказав їм про хімію.
Під час навчання в університеті Ерстед займався практично всіма можливими дисциплінами. Старання Ерстеда були помічені і його направили в закордонне відрядження для підвищення наукової кваліфікації. 1806 року він став професором фізики, в функції якого входила зобов'язання екзаменувати кандидатів з філософії, а також викладати фізику та хімію студентам-медикам і фармацевтам. Після цього призначення фізика була визнана повноцінною дисципліною в Копенгагенському університеті. Через сто років один із вихованців цього університету Нільс Бор стане одним із творців сучасної квантової фізики.
Ерстед також був видатним письменником і поетом. Серії поезій «Повітряний корабель» були написані під враженнями від польотів повітряної кулі. В колекції статей «Дух в Природі» було представлено життєву філософію Ерстеда і розглядалися різноманітні проблеми.

Джерело тексту та портрету Ганса Ерстеда 

 

Как добраться к точке: 
Копенгаген, парк Ерстеда
Raporty
Portret użytkownika butilkavodi
9 Zdjęcia
butilkavodi
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry